Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / Україна

28 грудня, 00:00

Екотуристичний потенціал Дністровського каньйону представили столиці

Науковці, представники туристичного бізнесу обговорили напрямки раціонального використання туристично-рекреаційного потенціалу Дністровського каньйону в Києві під час круглого столу «Екотуризм в Україні: проблеми та перспективи розвитку (на прикладі Дністровського каньйону)». Захід провели у рамках проекту «Туристично-рекреаційний кластер «Дністровський каньйон», котрий впроваджує Тернопільська обласна рада за підтримки Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні. «Експерти зробили висновки, що каньйон має всі перспективи для розвитку екотуризму на рівні з Карпатами та Кримом. Тому прикро, що про нього надто мало знають у нашій державі. Щоб популяризувати цю перлину Тернопільщини, подібні промоційні заходи потрібні й надалі», — зазначила Лариса Римар, директор КП «Інфотурцентр». Вона повідомила також, що у планах наступного року — рекламно-інформаційний тур Україною «Відкрий для себе Дністровський каньйон» з участю представників туристичного бізнесу, громадських організацій, ЗМІ, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.

Невеликі господарства змусять піти з бізнесу, вважають експерти

В ухваленому депутатами Законі «Про Державний бюджет України на 2012 рік» на пряму підтримку сільського господарства заплановано виділити лише 33% від загального обсягу аграрного бюджету. Це один із найменших показників за останні роки, кажуть в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) і пояснюють, що, наприклад, у докризових 2007 та 2008 роки на пряму підтримку аграріїв витрачали відповідно 63% та 57% аграрного бюджету. Якщо ж порівнювати у грошовому еквіваленті, то 2012 року планують витратити на пряму підтримку сільськогосподарських виробників удвічі менше, ніж 2008-го, та на 31% менше, ніж 2011-го. «2012 рік буде досить складним для українських аграріїв, адже вже очевидно, що у зв’язку з несприятливими погодними умовами сільгоспвиробники вимушені будуть весною пересівати великі площі озимих культур, що негативно позначиться на економічній ефективності їхньої діяльності. Беручи до уваги негативне ставлення агропідприємств до запровадження ринку земель та пов’язані з цим додаткові витрати й різке скорочення державної підтримки 2012 року, можна передбачати, що особливо боляче це вдарить по невеликих господарствах та змусить їх відмовитися від цього виду бізнесу», — коментує президент УКАБ Алекс Ліссітса. Щоправда, депутати таки пішли на певні поступки аграріям — вирішили направити на розвиток сільських територій аж 0,23 мільярда гривень (3% від загального обсягу аграрного бюджету). На забезпечення аграрного сектору «висококваліфікованими кадрами та новітніми розробками» дадуть 0,8 мільярда гривень (10%). Загалом же обсяг аграрного бюджету-2012 затверджено в сумі 8,21 мільярда гривень, що на 22% менше, ніж цього року. Наталія БІЛОУСОВА, «День».

На Рівненщині колядуватимуть іноземні колективи

Область прийматиме слов’янський фестиваль «Коляда», участь у якому візьмуть колективи з різних регіонів України, а також із Білорусі та Польщі. Усі вони зберуться на Батьківщині української Первокниги — у селі Пересопниця. Колядуватимуть у новому культурно-археологічному центрі, збудованому до 450-річчя Пересопницького євангелія. «Церковні співи лунатимуть у музеї Первокниги, а фольклорні дійства відбуватимуться в музеї-садибі княжої доби, — пояснює Микола Федоришин, директор культурно-археологічного комплексу «Пересопниця». — На фестиваль запрошено колективи з різних куточків України, які представлятимуть місцеві звичаї. До речі, гості з Білорусі демонструватимуть давній обряд водіння коня. Раніше він побутував на Рівненському Поліссі, але донині не зберігся». Фестиваль триватиме на Рівненщині майже упродовж місяця — із 8 до 29 січня, повідомляє Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.

У Львові експонують скарби з підземелля

У пам’ятці пізнього Ренесансу — палаці Бандінеллі, що на пл. Ринок, 2, відкрито виставку «Скарби підземного Львова», на якій вперше для огляду виставлено кілька сотень артефактів, знайдених за останні дванадцять років під час розкопок на території середмістя Львова. В експозиції — керамічний та металевий посуд, люльки, голки, ножі, монети... Як повідомив «Дню» керівник Рятівної археологічної служби Олег Осаульчук, найбільше предметів старовини знайдено на чотирьох об’єктах: ділянках на вул. Федорова, на розі вул. Краківської та Вірменської, а також на площі Міцкевича. Найдавніші датуються ХІІ століттям, «найновіші» належать до зламу ХІХ та ХХ століть. Серед найцікавіших знахідок, на думку Осаульчука, — культові речі (нагрудні хрести, в яких містились мощі святих, хрестики та медальйони). «Ця експозиція — можливість представити львів’янами та гостям міста матеріальні свідчення нашої багатої історії», — зазначив на відкритті виставки Олег Осаульчук і додав, що виставковий зал вмістив лише частину рукотворних предметів давнини, знайдених археологами: «Для всіх знахідок забракло б і цілого палацу Бандінеллі». Виставка працює щодня, крім середи, з 10.00 до 17.00, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати