Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

UNIT.City підтримає проєкт МАН з відправки досліджень українських школярів на МКС

17 грудня, 11:56

UNIT.City підтримає проєкт Малої академії наук України з відправки експериментів українських школярів до Міжнародної космічної станції

Наприкінці вересня Україна в особі Малої академії наук підписала угоду про участь в американській програмі студентських експериментів SSEP. Згідно з умовами, проєкти 2 команд фіналістів відправлять і протестують на МКС, а самі учасники побачать запуск ракети Falcon 9 на мисі Канаверал.

Подорож майбутніх українських науковців до США підтримає UNIT.City – перший в Україні інноваційний парк. 9 грудня Мала академія наук та UNIT.City підписали меморандум про співпрацю. Unit.City візьме на себе спонсорську підтримку поїздки у розмірі 50%, а також сприятиме популяризації наукової освіти в Україні.

«Майбутнє проєктів освітньої дипломатії – в партнерстві з інноваційним бізнесом. Сьогодні ми разом зробимо мініексперимент в космосі, а вже завтра відправимо свою ракету разом», – зазначає Євген Кудрявець, директор програми та заступник директора з міжнародних відносин МАН.

Першими українськими фіналістами програми стали учні Харківської гімназії №47 та одеського Рішельєвського наукового ліцею. Протягом останніх 2-х місяців команди розробляли проєкти для досліджень в умовах мікрогравітації. Школярі з Харкова досліджували вплив мікрогравітаціі на затвердіння стоматологічних пломб, а одеські учні – на процес формування кристалів калію, їхній розмір та кількість.

Тепер мінілабораторії команд-переможців будуть відправлені на МКС, де експериментами школярів за їхніми інструкціями керуватимуть астронавти. Подорож українських команд на запуск ракети та наукову конференцію у Вашингтоні відбудеться влітку 2022 року за умов відсутності карантинних обмежень.

«Україна – одна з трьох держав, яка отримала можливість долучитися до програми, окрім США та Канади. Ми віримо, що майбутнє належить тим, хто його створює, і тому хочемо дати змогу усім охочим українцям до нього хоча б доторкнутися на практиці. Це фантастично – у 14-16 років спробувати схоже у своєму житті. Ми впевнені, що такий крок – дуже важливий у просуванні інновацій в Україні, і раді сприяти залученості нашої держави у такі масштабні міжнародні програми», – прокоментував Костянтин Євтушенко, керівний партнер інноваційного парку UNIT.City.

У пілотному проєкті взяли участь 238 команд із 750 старшокласників з 7 шкіл України. Україна бере участь у програмі SSEP за підтримки Міністерства освіти і науки.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати