Не всякий человек способен быть у власти, а лишь такой, что по природе своей стремится к правде и справедливости.
Станислав Ореховский-Роксолан, украинский писатель, оратор, публицист, философ, историк, полемист, гуманист эпохи Возрождения

Лучшее из репертуара

8 ноября — гала-концерт к 150-летию Национальной оперы Украины
7 ноября, 2017 - 10:38
СЦЕНА З БАЛЕТУ «ЛІСОВА ПІСНЯ» / ФОТО НАДАНО ЛІТЧАСТИНОЮ НАЦІОНАЛЬНОЇ ОПЕРИ УКРАЇНИ

До ювілейної програми включено найвідоміші фрагменти оперних та балетних вистав у виконанні оперних солістів, артистів балету та хору, серед яких і перлини національної культурної спадщини — увертюра та сцена «Запорізька Січ» із опери Миколи Лисенка «Тарас Бульба» та молитва Андрія з опери «Запорожець за Дунаєм».

— Спеціально до цієї події представимо сцени з «Запорізької Січі» з легендарного «Тараса Бульби», — розповів головний режисер Національної опери Анатолій СОЛОВ’ЯНЕНКО. — Сольні партії виконуватимуть як визнані митці, так і молодь, яка поступово завойовує прихильність столичної публіки. Так, роль Тараса Бульби виконає прекрасний бас Сергій Магера, Андрія — Валентин Дитюк, Остапа — Олександр Мельничук, а Володимир Тишков роль Кирдяги (цей співак нещодавно поповнив нашу трупу). Диригент Микола Дядюра, хореографія Віктора Яременка, сценографія Марії Левитської, хормейстер — Богдан Пліш.

У другій частині концерту  глядачі побачать фрагменти зі світової оперної та балетної класики, зокрема, арії та сцени з опер: Дж. Верді («Набукко», «Отелло»), Ж. Бізе («Кармен»), Дж. Пуччіні («Тоска», «Чіо-чіо-сан»), С. Гулак-Артемовський («Запорожець за Дунаєм»). Балетна трупа представлена двома фрагментами з вистав. Це прославлене «Лебедине озеро» П.Чайковського в постановці Валерія Ковтуна та «Лісовою піснею» на музику М.Скорульського в хореографії Вахтанга Вронського. До речі, цей балет у афіші театру з 1958 року(!) і вважається найкращим балетом на національну тематику.

Завершиться концерт виконанням молитви «Боже Великий Єдиний» (музика Миколи Лисенка, слова Олександра Кониського).

До речі, 7 листопада до ювілею Національної опери представлять пам’ятні монети номіналом 5 і 20 гривень, погашення поштових марок, а також презентують перший том енциклопедії «Національна опера України».

Татьяна ПОЛИЩУК, «День»
Газета: 


НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ