Язык растет элементарно, вместе с душой народа
Иван Франко, выдающийся украинский писатель, поэт, публицист

Замалчивание правды о геноциде украинского народа может породить новый геноцид - Шумер (Укр)

21 ноября, 2017 - 11:45

Українська громада за лідерства Українського конгресового комітету Америки провела у Нью-Йорку молитовну ходу в суботу, 19 листопада, на вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.
 

До колони на вулицях мегаполіса приєдналися посли України у США, в ООН, ветерани АТО, які проходять реабілітацію у США, а також представники американської влади різних рівнів. Хода завершилася традиційною панахидою у соборі Святого Патрика, що розташований на п’ятій авеню Мангеттена.

Лідер демократів у Сенаті Чак Шумер заявив під час свого щорічного звернення, що відзначення жертв геноциду українського народу є священним обов’язком США. Бо геноцид, правду про який замовчують, може породити новий геноцид:

«Це честь і привілей бути тут з вами. Кожного року я намагався бути з вами і приєднатися до вас у цей сумний день протягом багатьох років. Це тому, що я всім серцем вірю, що вшанувати жертв українського геноциду, які не можуть говорити самі за себе, – наш священний обов'язок. І для мене це честь сьогодні вшановувати двох жертв, які залишилися живими – Надія та Олександр приєдналися до нас сьогодні. Вітаю вас і довгого вам життя».

 

«Це було 84 роки тому, коли Сталін брутально знищив мільйони і мільйони невинних українців. Він намагався знищити український народ, він намагався знищити український дух. Але, хвала Богу, він програв. Сталін відійшов, радянська Росія зникла, а український народ вижив. Довгого життя!».

«Протягом занадто тривалого часу український геноцид не був належним чином визнаний, незважаючи на його історичне значення. Ось чому ми підтримали будівництво пам’ятника Голодомору у Вашингтоні. Ось чому ми збираємось тут кожен рік, ми не можемо про це ніколи забути».

«За останні роки українці та американці особисто зазнали наслідків залякувань з боку президента Путіна. Втручання росіян у вибори 2016 року було надзвичайним порушенням американського суверенітету, якому передували захоплення ним кримської землі та підтримка російськими військовими сепаратистів у східній Україні. Зараз, як ніколи, дуже важливо, друзі, щоб США та Україна стояли разом, пліч-о-пліч перед лицем безрозсудливого іноземного втручання. Нагадаємо панові Путіну, що Україна та Сполучені Штати подолали авторитарних бандитів, яких вона зібрала, і ми будемо продовжувати це робити в майбутньому. Слава Україні, і дякую за честь звернутися з промовою!».

Источник: radiosvoboda.org

 

Рубрика: 

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Loading...
comments powered by HyperComments