Первое оружие - язык. Выживет язык - выживет отечество, потому что язык является не только важнейшым средством порабощения, но и верное (вместе с ножом и хлебом) - надежное оружие добычи воли...
Памво Беринда, деятель украинской культуры, энциклопедист, языковед, лексикограф, писатель, поэт, печатник и гравер, православный монах

В Украине запускают платформу для координации действий по освобождению политзаключенных

22 мая, 2020 - 18:30
Фото Миколи ТИМЧЕНКА, "День"

Міністерство закордонних справ України запускає платформу для координації міжнародних дій по звільненню Російською Федерацією українських політв'язнів. При цьому зазначається, що учасниками платформи стануть представників органів державної влади.

Про це повідомляє прес-служба МЗС.

Наголошується, відомство бачить своїм завданням надання "нового імпульсу" міжнародним зусиллям, спрямованим на звільнення незаконно утримуваних РФ за політичними мотивами громадян України.

"Проблематика політв'язнів є і залишається серед пріоритетних питань порядку денного в нашому діалозі з іноземними партнерами, а міжнародний тиск на РФ з метою їх якнайшвидшого звільнення - посилюватися", - йдеться в повідомленні.

При цьому наголошується, що платформа не буде замінювати діяльність інших органів держвлади. Вона буде існувати як майданчик для обговорення і узгодження дій для посилення міжнародного тиску на РФ.

"Ми бачимо її учасниками представників органів державної влади, до компетенції яких входить діяльність з надання допомоги, захисту прав і звільнення незаконно утримуваних громадян України; неурядових правозахисних організацій та об'єднань родичів політв'язнів; Меджлісу кримськотатарського народу. Важливим елементом стане подальше залучення до спільної роботи колишніх бранців Кремля", - йдеться в повідомленні.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!


НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ