Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

Про корінь цінностей

7 вересня, 2015 - 19:09

Звичайний вечір, вмикаю радіо «Луцьк»… Говорять про Ігоря Стравінського... Після фестивалю «Стравінський та Україна», який проходив вдванадцяте у Луцьку, Андрій Роїк (ведучий) запитував у відвідувачів заходу про знаного композитора. Питання були накшталт «хто він для вас?». Мене зачепили відповіді… Говорили різні люди: від школярів до пенсіонерів. Але найбільше таке: «Я тут, бо наш клас змусила піти вчителька»… ведучий дивується та під кінець програми висловлює свої сподівання, що школярка пожартувала. Але чи так насправді? Згадую шкільні роки… і точно. Так, вчителі змушують іти на подібні вечори. Не пояснюючи цінність мистецтва, не прищеплюючи любов до театру, музеїв, картинних галерей… а ведуть туди, бо «так треба».

Особистістю Стравінського треба цікавитись у будь-якому віці! Творчість видатного композитора є актуальною завжди, адже вирізняється образною та стилістичною різноманітністю. До речі, садиба-музей композитора знаходиться на Волині, в Устилузі.

Наткнулась на жарт до теми!

Мама кличе сина додому, він запитує: «Мамо, я що замерз?», вона на це відповідає: «Ні, сину, ти їсти хочеш». За нас з раннього віку все вирішують, коли час їсти, яку музику слухати, з ким гуляти, що одягати…

Сучасність потребує свідомих вдосконалень та оновлень у прагненні до високих цінностей. Діти не знатимуть хто такий Стравінський і в дорослому житті, якщо про нього не говорити, не зацікавлювати.

Варто не забувати, що «культурний вантаж», який накопичується роками через книги, оточення та виховання – у кожного свій. Корінь цінностей суспільство має змінювати обережно, але впевнено націлюючись на добро. Почати варто з себе.

Олена ЛИТВИНОВА, Літня школа журналістики «Дня» 2015
Рубрика: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments