Кожен народ пізнається за його богами та символами.
Лев Силенко, український мислитель, філософ, історик, письменник, номінант на Нобелівську премію

Рушійна сила XXI століття

Літня школа журналістики газети «День» як перший крок до людини сучасної
30 липня, 2019 - 18:19

Здавалося б, можна уже не перейматися молоддю, яку не відтягнеш від смартфона. Міленіали, покоління Z  — світ дуже швидко змінюється, а вони його наздоганяють. У цьому вічному потоці інформації і тимчасових цінностей, є газета «День», яка випустила уже сімнадцяту Літню школу журналістики. Дерево ініціатив «Дня» приваблює молодих людей, які хочуть зміцнити свою позицію, міцно вчепитися корінням за твердий ґрунт змістовності й істинних сенсів. Важливо мати якісну основу, щоб бути не лише попереду всіх тенденцій і викликів, а й власними силами рухати світ у правильному напрямку.

Пригадую тезу теперішнього Президента Володимира Зеленського, тоді кандидата на посаду глави держави, під час дебатів з Петром Порошенком. Тоді йшлося про те, що ламати систему будуть люди «з іншою ментальністю, з ментальністю XXI століття». Але яка вона людина «з ментальністю XXI століття»? Точніше —   як виглядає українець XXI століття, який готовий змінювати свою країну?

Саме в Літній школі журналістики газети «День», у стінах редакції традиційного друкованого видання, щороку виховується українець XXI століття. Ні, там не вигадують колесо і не створюють штучний розум. Тут формуються цінності якісного думання. У ЛШЖ вертають до витоків, щоб побачити хто ми, звідки наш рід, яку спадщину маємо. Тоді вчимо новітню історію, щоб з’ясувати, де загноїлося. Потім розуміємо, що лікуватися будемо журналістикою  —  якісною, глибокою, зі смислами і цінностями. Починаємо практику, запалюємо вогонь і несемо його далі, намагаючись не згасити.

Цього року газета «День» мала сімох сміливців, які мислять точно поза усіма попсовими тенденціями. Хоч вони й швидко реагують на події, вміло використовують соцмережі та оперативно опрацьовують інформацію, але у ЛШЖ вони точно побачили, яким має бути українець XXI століття. Елітарність, інтелект, благородність, внутрішній стиль і смак, чесність перед собою  —  риси сучасної людини для країни, яка втратила чуття ідентичності, малими кроками відновлює історичну пам’ять і страждає на політичну амнезію. Не кожен дорослий зможе наважитись встановити собі напрямок руху і не зійти з дистанції. Але якщо семеро молодих людей наважились, то чому б і Вам не розпочати? Газета «День» допоможе.

І її гасло: «Не втомлюйтесь нести світло!»

Юлія ДОВГАЙЧУК, співкуратор ЛШЖ-2019, випускниця ЛШЖ-2018
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

comments powered by HyperComments