Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього
Мігель де Сервантес Сааведра, іспанський новеліст, драматург і поет, класик світової літератури

Стежками князів Острозьких

22 травня, 2018 - 11:15

Національно-патріотичне виховання української молоді завше було пріоритетом для українських націоналістів. Можемо згадати Національну скаутську організацію «Пласт», ВГО «Права молодь», ВГО «Національний альянс», «Сокіл» і т. д., але, на жаль, участь держави у процесі формування національної свідомості в юних українців напрочуд незначна. Ті поодинокі ініціативи, породжені Міністерством молоді та спорту України або Міносвіти, зазвичай губляться в нетрях інформаційних джунглів або байдужості чиновників розробити щось справді вартісне для сучасної молоді, якій уже не цікаві різнопланові лінійки та показушні марширування раз у рік. Альтернативою в цьому напрямку є ініційовані громадськими організаціями вишколи й таборування, як-от: «Холодний яр», «Заграва», «Легіонер» тощо, де крім звичайного обміну думками й інформацією люди загартовують своє тіло та дух, збагачуються інтелектуально – загалом такі заходи носять просвітницький характер. От лише робиться все це часто-густо на волонтерських засадах.

Одним із таких вишколів є Мандрівний табір «Стежками князів Острозьких», який ось уже вчетверте відбувається на теренах Острозького та Здолбунівського районів Рівненської області. Участь у заході цьогоріч узяли хлопці та дівчата віком в основному від 14 до 26 років з усіх куточків України. Були представники не лише Західної України, а й Києва, Сум, Херсонської та Миколаївської областей тощо. Особливими гостями стали члени духовно-патріотичної організації «Апостольська чота» на чолі з військовим капеланом о. Михайлом, які подолали непростий шлях зі Львівщини задля корисно проведених вихідних.

То ж чим займалася наша молодь? Вишкіл відбувався три дні з 18 по 20 травня 2018 року й був поділений на кілька етапів. У ньому взяло участь 70 чоловік. Перший із них – 30-кілометровий марш з м. Острога до с. Батьківці, де було розбито табірне містечко. Незважаючи на цілодобову зливу, учасники приготували смачну вечерю, назбирали дрова для ватри і встигли гарно познайомитися. Другий день був насичений військово-патріотичною активністю, зокрема бійці Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор» провели заняття зі збору-розбору стрілецької зброї, розповіли про ази військово-тактичної медицини, а також продемонстрували амуніцію із зони бойових дій, яка пройшла не одне випробування. Паралельно з тим відбулося кілька лекторіїв по групах, пов’язаних з ідеологією українського націоналізму та історією національно-визвольної боротьби українського народу. Незважаючи на серйозність заходу, вечір закінчився рухливими іграми, веселими гутірками та співами коло ватри.

Третього дня хлопці та дівчата під проводом націоналістів подолали понад 15 км Дермансько-Острозьким національним природним парком і вийшли до урочища Гурби, де в 1944 році відбулася одна з найбільших битв між підрозділами УПА та з’єднаннями НКВС та ЧА. Після спільної молитви з монахами Свято-Воскресенського Гурбинського монастиря учасники мандрівного табору спустилися до реконструйованої криївки, де до сих пір зберігаються речі загиблих повстанців. Насамкінець, відбулося нагородження меценатів та організаторів, а таборовикам на згадку було подаровано різноманітну символіку, що буде нагадувати їм про миті, проведені у дружній компанії.

Варто відзначити, що для більшості з цих людей «Стежками князів Острозьких» – це вже не перший захід подібного характеру, проте популярність таких вишколів свідчить, що українська молодь прагне змін, вона готова гартувати своє тіло й дух, але їй потрібен приклад, якого ми не маємо, зокрема через радянську ментальність старшого покоління. Українська юнь – наше майбутнє, це цвіт нації, який вчасно не захистивши й не удобривши, може просто розлетітися по світу, як це вже сталося в 90-х рр. – і тоді знову ми будемо бідкатися про те, як погано жити, а жити погано, тому що ми самі не віримо в те, ким ми можемо стати, не відаємо, які великі перспективи може мати Україна, варто лишень зробити ставку на активних молодих людей.

Олександр ПОДВИШЕННИЙ, м. Рівне
Рубрика: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments