Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

14 щасливиць, 26 днів, 31 лектор...

XVI Літня школа журналістики «Дня» відбулася!
30 липня, 2018 - 19:25

Цьогорічний липневий інтенсив завершився для 14 щасливиць не менш активно, ніж він тривав попередній майже місяць. Минулої п’ятниці зустрілися... у гольф-центрі на Оболоні, де всі залюбки взяли урок цієї інтелектуальної спортивної гри і навіть позмагалися на першому своєму турнірі! Грін, раф, патер — тепер зовсім не порожні слова для учасниць ЛШЖ, як, до речі, і співробітників редакції, які охоче долучилися до цікавого заняття. Переможницею гольф-турніру і володаркою подарунка від гольф-центру стала наша сумчанка Софія Постолатій, але це була не остання перемога цієї п’ятниці.

НАЙКРАЩОМУ З ВИПУСКНИКІВ ЛШЖ «ДНЯ» ЦЕНТР ІНФОРМАЦІЇ ТА ДОКУМЕНТАЦІЇ НАТО В УКРАЇНІ ДАРУЄ СЕРТИФІКАТ НА ПОЇЗДКУ ДО ШТАБ-КВАРТИРИ НАТО В БРЮССЕЛЬ! В ЦЬОМУ РОЦІ ЦЕ… ЮЛІЯ ДОВГАЙЧУК, ЗОСЕРЕДЖЕНА, ШЛЯХЕТНО-СПОКІЙНА, М’ЯКА, АЛЕ Й ЦІЛЕСПРЯМОВАНА СТУДЕНТКА КНУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА. ПЕРЕМОЖНИЦЯ НЕ СТРИМУЄ СЛІЗ…

Редакція недарма обрала саме такий фінал занять для учасниць ЛШЖ. Адже, як говорить інструктор Ігор Олексин, ця гра — «психологічно непроста, але водночас розвиває ті риси, яких бракує нашим громадянам». «Насамперед гольф розвиває в людині терпіння, цілеспрямованість, уміння контролювати свої емоції. А також тактичні розумові здібності», — пояснює пан Ігор. Вдале відображення нашої ЛШЖ у спорті. Адже протягом попередніх чотирьох тижнів дівчата (і за це вони охоче дякували) якраз і розвивали всі перераховані риси, на додачу до вдосконалення професійних журналістських навичок і розширення світоглядних обріїв. Це були — за 26 днів — зустрічі з 31 лектором та вісім абсолютно різнобічних і надзвичайно цікавих екскурсій — кулуарами Верховної Ради, телеканалами UA:Суспільне та NewsOne, Музеєм гетьманства та Софійським собором, визначними пам’ятками Чернігова, Головною астрономічною обсерваторією України та навіть компанією науково-технічних розробок UA.RPA! Цього вечора ми змогли насолодитися найяскравішими моментами цих зустрічей — на сотнях чудових світлин фотокорів «Дня». Між іншим, добірку цих знімків кожна з дівчат отримала також на флеш-носії і в подарунок, окрім фірмового значка школи з бадьорим коником Алегро.

Фоторепортаж

Та головним подарунком був інший. Кожна наша «літньошколярка» отримала з рук Лариси Олексіївни сертифікат про успішне завершення Літньої школи журналістики 2018 року. І це особиста перемога кожної з учасниць нашого проекту. Приємна процедура супроводжувалася десятками щирих подяк, теплих зізнань, спогадів і звернень. Слова вдячності — на адресу головного редактора Лариси Івшиної, редакторів та всіх інших співробітників газети, усіх шанованих гостей, що приділили свій час для розмови з майбутніми журналістками, усіх партнерів проекту ЛШЖ, що триває вже 16 років. Звичайно, особлива подяка — Центру інформації та документації НАТО в Україні, який третій рік поспіль підтримує інтелектуальний вишкіл «Дня». До слова, директор Центру, пані Барбора Маронкова, під час розмови зі студентками цього року наголосила: «...ми підтримуємо Літню школу для молодих журналістів тут у Києві впродовж кількох років. Вас може цікавити, чому ж це так. Все надзвичайно просто — річ у публічній дипломатії. Ми думаємо та віримо в те, що створення відносин між цивільним суспільством та медіа й організаціями, на зразок нашої, є дуже важливо».

Власне, розвитку такої публічної дипломатії слугує й особливий бонус, який Центр інформації та документації НАТО в Україні дарує найкращому з випускників ЛШЖ «Дня». Нагадаємо, що такого ми обираємо спільними зусиллями: студентки проводять таємне голосування, а співробітники газети — редакційну нараду. І от — хвилюючий момент: Лариса Олексіївна оголошує, хто ж стане власником сертифіката на поїздку до штаб-квартири НАТО в Брюссель! І це... Юлія Довгайчук, зосереджена, шляхетно-спокійна, м’яка, але й цілеспрямована студентка Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Мить — і Юлія, яка не може стримати сліз, в обіймах своїх 13-ти товаришок, які щиро радіють успіху колеги...

Сподіваємось, високу планку, яку дівчата взяли за ці чотири тижні в «Дні», вони захочуть утримувати й надалі. І ми отримали 14 не тільки нових друзів, а й майбутніх колег із сильним внутрішнім стрижнем і принциповою позицією. А також — надійних партнерів у наших проектах.

Нехай щастить, «літньошколярки» 2018-го!

ПРЯМА МОВА

«Я ПЕРЕКОНАНА, ЩО УЧАСНИКИ ЛШЖ «Дня» СТАНУТЬ ПЕРШОКЛАСНИМИ ПРОФЕСІОНАЛАМИ»

— Цього року знову ми побачили групу відмінних майбутніх журналістів, які відвідують Літню школу журналістики.

Дуже приємно бачити, скільки молодих людей цікавить серйозна журналістика, і ми раді можливості зробити свій внесок у цю важливу ініціативу.

Кожного дня ми бачимо важливість хорошої журналістики в сучасному світі дезінформації та пропаганди. НАТО серйозно ставиться до питання пропаганди, і ми твердо віримо, що ви не боретеся пропагандою проти пропаганди, але ви боретеся фактами та істиною. І тут журналісти «Дня» відіграють важливу роль.

Мені було приємно зустрітися з групою літньошколярів та обговорити з ними відносини НАТО та НАТО-УКРАЇНА. У них були відмінні питання, і я переконана, що вони стануть першокласними професіоналами.

Ольга ХАРЧЕНКО, фото Руслана КАНЮКИ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments