Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

ЛШЖ-2018 – на «екваторі»

13 липня, 2018 - 17:56

Два тижні Літньої школи журналістики «Дня» промайнули, як мить. Проте ця мить запам’ятається нашим «літньошколяркам» надовго –  адже це зустрічі з чотирнадцятьма потужними лекторами, три екскурсії та щонайменше один власний текст у газеті та на сайті «Дня»!

Перша зустріч – з директором Центру інформації та документації НАТО в Україні Барборою Маронковою одразу налаштувала учасниць ЛШЖ на серйозну роботу. Після неї дівчата вирушили на екскурсію… кулуарами Верховної Ради, де мали змістовну розмову з головою Комітету в закордонних справах Ганною Гопко.

ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Також «літньошколярки» обговорили актуальні економіко-політичні виклики з президентом Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайлом Гончаром, виклики вітчизняної журналістики з Юрієм Макаровим та Ларисою Волошиною, а міжнародної – з американським журналістом Кітом Річбургом. Глибокий і живий діалог не тільки про медіа, а й розуміння української історії та суспільства відбувся з головним редактором «Дня» Ларисою Івшиною. Це засвідчують і відгуки самих учасниць ЛШЖ, адже чи не кожна з них після зустрічі поділилася враженнями у фейсбуці. Як-от студентка ЛНУ ім. І. Франка Ірина Ладика: «Чесна і навіть дещо жорстка думка про сучасну українську журналістику. І дуже потрібна, щоб тверезо оцінити ситуацію: «Своїм «порядком денним» журналісти вносять більше хаосу, ніж ясності». «Хвороба нашої журналістики – «курячий» інтелект». «Яка журналістика серед розчарованих людей?», «Водогін» з'єднали з «каналізацією» у журналістиці і не поставили «фільтрів». Напередодні вихідних – безцінна пожива для роздумів. Адже досі не написаний важливий розділ новітньої історії – історія журналістики незалежної України. Чому? Мало часу минуло, щоб належно оцінити події? Занадто різні погляди на процеси, що відбувалися і відбуваються? Немає людей, які здатні взятися за цю клопітку справу? Дякую за це інтелектуальний інтенсив, Івшина Лариса. Дякую за шанс та щоденний розвиток, щоденна всеукраїнська газета «День».

ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Тимчасом пройшли і невимушені та дуже корисні (за відгуками учасниць) майстер-класи редакторів «Дня» – відділу економіки Алли Дубровик-Рохової, політики Івана Капсамуна, історії Ігоря Сюндюкова, а з веб-редактором Валентином Торбою дівчата, крім того, переглянули першу серію знакового для розуміння витоків сучасної війни на сході фільму «Луганськ. Окупація». Недільний же похід у Музей гетьманства став не просто інтелектуальним відпочинком, а завдяки неймовірно харизматичному екскурсоводу Володимирові Панченку захопливим уроком історії, яка справді важлива сьогодні. Крім того, у «літньошколярок» була нагода зануритися і в процес створення телепродукту – під час екскурсії в «олівець» на UA: Суспільне.

ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Про державотворчі процеси минулого і сучасності учасниці ЛШЖ мали унікальну нагоду поговорити з першим президентом незалежної України Леонідом Кравчуком. Потужний безпековий сектор забезпечили розмови з екс-головою СБУ генерал-полковником Ігорем Смешком та зустріч, що стала кульмінацією другого тижня – з державним діячем, генералом армії Євгеном Марчуком. Недарма Лариса Івшина напівжартома сказала, що програма в нас – як в «академії Генштабу».

І це ще далеко не все! Попереду – два тижні, у насиченості яких ви зможете переконатися, слідкуючи за ЛШЖ на фейсбуці та сайті «Дня».

Підготувала куратор ЛШЖ-2018 Ольга ХАРЧЕНКО, «День»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ