Піднесім свій народ культурно, навчаймо його. Не тільки учитель може навчати, але може його навчати та виховувати і урядовець, вояк, промисловець чи інший.
Августин Волошин, український політичний, культурний і релігійний діяч Закарпаття

Без дорослих наставників

Хор школи при Національній хоровій капелі «Дударик» заспіває Літургію за здоров’я усіх дітей світу
16 жовтня, 2020 - 20:05
Фото з ФБ-сторінки капели «Дударик»

Відправа відбудеться в храмі святого Лазаря (вул. Коперника 27) 18 жовтня об 11-й годині. І це – перший із багатьох перед'ювілейних проєктів капели, яка 2021 року святкуватиме 50-річчя.

«День» вже анонсував цю подію кілька тижнів тому, коли розпитував керівника «Дударика» Дмитра Кацала про карантинні будні та концерти колективу. І тоді Дмитро Миколайович сказав таке: «На території храму Святого Лазаря відбудеться прем’єра нашої дитячої Літургії, де діти виконуватимуть всі ролі, крім ролі священика. Навіть хочу, щоби диригували самі діти. Мета – запросити побільше публіки, аби вони переконалися, що навіть літургічна, духовна справа може бути креативною і у дитячому виконанні світлою» (див. публікацію «Час для того, щоби попідтягати «хвости» у «Дні» №183 від 29 вересня 2020. – Т.К.).

Тепер, вже зовсім близько до події, яка пройде найближчої неділі, створено ФБ-сторінку Літургії за здоров’я усіх дітей світу, де детально описано, що і як відбуватиметься, також ідеться про особливості підготовчого періоду, а це – дуже нелегка праця.

Отже, особливістю Літургії буде те, що функції регента, дяка і хору виконуватимуть діти – без дорослих наставників, самостійно.

Аби подія відбулася належним чином, всі учасники підготовного процесу натхненно і наполегливо працювали на результат, вкладаючи чимало праці у вивчення матеріалу. Було проведено безліч «онлайн»- репетицій під керівництвом головного хормейстера капели Мар’яни Хижої. Було гармонізовано і відредаговано «самоливну літургію» галицького розспіву, узгоджено текстову частину із молитовником «Прийдіте поклонімся», перекладено для триголосного однорідного складу кондаки, прокімни, причасні та інші богослужбові частини і т. ін.

А диригент дитячої Літургії Святослав Роздобудько, 13-річний співак капели, зазначив, що щодня готується до Літургії , бо розуміє, яка це велика відповідальність, і навіть не думає про хвилювання.
«Коли мені запропонували диригувати дитячу Літургію, я дуже зрадів, оскільки мрію стати колись диригентом, і це – великий досвід для мене», – говорить Святослав. І додає, що свій диригентський дебют присвячує батькам, які відчули його покликання до музики, і вчителям, які вчать розуміти музику, і Богу, який дав хист до музики.

Літургію за здоров’я усіх дітей світу зможуть онлайн подивитися всі охочі – відправа транслюватиметься у соціальних мережах, зокрема – тут: 

 https://www.facebook.com/events/796958501090118/

«В такий спосіб хочемо запросити дітей Львова і цілого світу до нас. Прагнемо, щоби Церква, як і наша капела, була завше повна дітей», – говорить директор і художній керівник «Дударика» Дмитро Кацал.

 

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів
Рубрика: