Мир, прогрес, права людини – ці три цілі нерозривно пов’язані. Неможливо досягнути якоїсь із них, нехтуючи іншими.
Андрій Сахаров, фізик, правозахисник, дисидент, громадський та політичний діяч, лауреат Нобелівської премії миру

Будемо старіти здоровими

Уряд схвалив стратегію державної політики з питань довголіття населення до 2022 року
12 січня, 2018 - 12:29
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

За даними Кабміну, Україна є однією з тридцяти «найстаріших» держав у світі. У 2015 році особи, старші за 60 років, становили п’яту частину населення. У демографічному прогнозі на наступне десятиліття їхня кількість зросте ще на 5—6%. При цьому середня тривалість життя відчутно не збільшується через зниження народжуваності та високий рівень передчасної смертності.

Літні українці найчастіше стикаються з проблемами у сферах публічних фінансів, праці, охорони здоров’я, надання соціальних послуг, організації навчання та дозвілля. Щоб допомогти своїм громадянам впоратися з цим, держава взяла на себе певні міжнародні зобов’язання. Тож в основу нової стратегії лягли цілі сталого розвитку до 2030 року, деякі аспекти з Угоди про асоціацію з ЄС та Мадридського міжнародного плану дій з питань старіння.

Державну політику з питань довголіття зорієнтують на розбудову суспільства рівних можливостей для усіх вікових груп і створення умов для здорового старіння та активного довголіття. Чиновники вирішили сконцентрувати зусилля та ресурси на піклуванні про здоров’я та захист прав літніх людей, заохоченні  їх до самореалізації та участі у суспільних процесах, формуванні проактивного середовища.

У Кабміні очікують, що стратегія приведе до росту популярності навчальних програм і різних видів дозвілля серед літніх людей, подовження активного періоду їхнього життя та підвищення рівня зайнятості у передпенсійному віці. Наголошують чиновники і на важливості посилення медичної підтримки літніх людей.

Легенда медицини Микола Амосов казав: «Щоб  бути  здоровим,  потрібні  власні  зусилля,  постійні  й  значні.  Замінити  їх не можна нічим». Цей вислів можна застосувати не тільки до фізичного чи психічного, а й до соціального здоров’я. Не мінливі орієнтири державної політики, а бажання жити, прагнення розвиватися та рухатися (знову-таки, і фізично, і духовно) — головний двигун змін та нашої активності. А 20 вам років чи 70 — питання другорядне.

Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments