Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

Час Сенцова

Літня школа журналістики «Дня» долучається до флешмобу на підтримку «бранця Кремля», якому 13 липня виповнюється 42 роки
11 липня, 2018 - 20:16
ФОТО REUTERS

Ініціативу «Вголос. Читаємо оповідання Олега Сенцова» кінематографісти запустили наприкінці червня. Кожен охочий може зачитати на відео уривок з книжки Сенцова «Оповідання», а потім із цих роликів змонтують одне велике відео. Першими долучились голова Держкіно Пилип Іллєнко, режисер Олесь Санін та актор В’ячеслав Довженко, які прочитали оповідання «Автобіографія». Якість відео — не головне, можна навіть поставити перед собою телефон із включеною камерою і записатися. Відео треба надсилати на електронну адресу: storiessentsov@gmail.com.

У редакції «Дня» про цю ідею нагадала учасниця Літньої школи журналістики Андріана Біла, інші слухачки ЛШЖ та працівники редакції її підтримали, і 11 липня журналіст Валентин Торба записав наші читання вголос.

Днями кінопродюсерка Анна Паленчук написала в «Фейсбуці» про перебіг акції: «Зізнатися, ми отримали не так багато відео від людей, але, виявляється, наш заклик поширився далі. В Польщі, в Британії зачитують оповідання Олега. Колеги з групи компаній StarLightMedia пишуть, що ведучі записали оповідання... А почалося все з наших російських колег і публікацій їхніх читань цих оповідань. І не важливо хто і що почав, головне, що цей процес уже не зупинити, і чим більше ми говоримо про Олега, всі разом, на різних мовах, тим вірогідніше його звільнення».

ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Взагалі у цю п’ятницю український режисер, безглуздо засуджений за тероризм, вже вп’яте зустріне день народження в ув’язненні, у колонії «Білий ведмідь» у російському Лабитнангі, за Північним полярним колом. Це буде 61-й день його голодування.

До 13 липня у соцмережах влаштовують флешмоб на підтримку Сенцова. Мета — привітати його і показати, що весь світ вимагає звільнення українських політичних в’язнів у Росії та окупованому Криму. Нагадаємо, правозахисники знають про 71 таку людину.

Отже, щоб долучитися до флешмобу, маємо зробити три кроки. По-перше, завантажити та роздрукувати чорно-біле фото Сенцова, яке, зокрема, доступне за посиланням на сторінці ініціативи #SaveOlegSentsov. Організатори радять роздрукувати фото у форматі А5, щоб його було зручно тримати у руках. А якщо ви хочете розмістити знімок на якійсь пам’ятці, краще обрати формат А4. По-друге, треба сфотографувати портрет «бранця Кремля» на тлі визначної пам’ятки міста, де ви перебуваєте, або на тлі будь-якого іншого відомого місця поряд. І третє — 13 липня треба розмістити в інтернеті цей знімок з хештегом #SaveOlegSentsov та обов’язково позначити своє місце перебування. Також організатори будуть вдячні, якщо учасники флешмобу надішлють світлини на електронну адресу SaveOlegSentsov@gmail.com.

А 16 липня може стати важливим днем для Олега Сенцова та інших «бранців Кремля». Тоді в Гельсінкі відбудеться зустріч президентів Сполучених Штатів і Російської Федерації, на якій, очікується, обговорять цю проблему. Напередодні, 15 липня, на майдані Незалежності в Києві, де відбудеться масштабна акція на підтримку українських політв’язнів. Як анонсується на фейсбук-сторінці події, на запрошення учасників акції #SaveOlegSentsov до Києва завітають високоповажні гості, щоб поговорити про долю ув’язненого українського режисера.

І ще один варіант підтримки Олега Сенцова — йому можна написати через систему «ФСИН-письмо». Звісно, на листи чекає жорстка цензура, але вони — російською мовою і без політичних закликів — доходять, а Сенцов навіть відповідає на них. От лідер гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк 11 липня поділився у «Фейсбуці»: «Сьогодні я отримав лист від Олега Сенцова, людини, що просто зараз бореться за правду, ціною свого здоров’я, волі і самого життя! Я пишаюсь тим, що живу з тобою, брате, в один час! Буду намагатись робити все можливе і не можливе для того, щоб ти і всі наші опинились на волі. Побачимось!»

Писати листи можна не лише Олегу, а й іншим українським політв’язням у Росії. Це теж стане хорошим подарунком імениннику, який оголосив голодування заради звільнення усіх «бранців Кремля».

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

comments powered by HyperComments