Добре робити історію важливіше, ніж гарно писати її.
Михайло Грушевський, політичний, громадський і державний діяч, історик, літературознавець, соціолог, публіцист, письменник

«Для дітей це стало сюрпризом»

У Маріуполі висадили насіння «Франкових чорнобривців» зі Скрині скарбів «Дня»
20 квітня, 2017 - 19:22

По всій країні люди кутаються у товсті куртки і взувають зимові чоботи. У соцмережах, транспорті, на роботі і вдома активно обговорюють заморозки (якби ще це зігрівало!), те, як Дніпро, Одесу та Харків добряче притрусило снігом. Але не усюди ситуація критична. От у Маріуполі 20 квітня видалось сонячним і теплим, порівняно з іншими регіонами. Тож у яслах-садку №130 «Перлинка» висадили насіння чорнобривців, зібране в музеї-садибі Івана Франка у Нагуєвичах. Це насіння – частина Скрині скарбів, створеної до 20-річчя «Дня».

«Сьогодні ми очікували сніг, але зранку було сонячно і тепло, - каже  Наталія Шайхутдінова, завідувачка ясел-садка «Перлинка». – Ми думали, що тільки якщо випаде сніг, не будемо висаджувати чорнобривці. Але сонечко нас порадувало, погода наче сприяла події».

Скриньку скарбів «Дня» завідувачка дитсадка Наталія Шайхутдінова отримала в подарунок під час зустрічі наших журналістів з маріупольськими активістами, яка відбулась наприкінці березня. Серед іншого, Наталія представляє активну громаду міста, очолює дві громадські організації: «Центр соціально-культурного розвитку» та «Український світогляд». Завідувачка «Перлинки» одразу пообіцяла перетворити висадку насіння на гарне свято і слово дотримала.

«Ми не розповідали дітям про цей задум, для них це стало сюрпризом, - розповідає Наталія Шайхутдінова. – За програмою діти вивчали життя і творчість Івана Франка, тож знали про цього поета і громадського діяча, знали багато його віршів. Сьогодні у нас проходив захід у рамках дня відкритих дверей. Прийшли батьки, громадськість, шефи закладу, і ми проводили заняття, екскурсії, святковий концерт, а на завершення дійства висаджували насіння. Показали цю чарівну скриньку дітям, розповіли, що це – подарунок від журналістів газети «День», і що у ній лежить якесь диво. Діти дуже зацікавились, здивувались, розпитували що там. Коли дізналися, кожен залюбки взяв це насіння і намагався висадити якомога більше».

Під час дійства діти розповідали, що знають про Івана Франка, читали його вірші. «Одна дитина розповіла дуже великий твір – навіть я його не знала, не вивчала у школі», - сміється Наталія Шайхутдінова. А улюбленим твором дошкільнят виявився віршик «Надійшла весна прекрасна», який вони проходять за програмою.

Вихованці «Перлинки» знають, як дбати про квіти. «Ми висадили чорнобривці на території закладу, де є свого роду алейка. Звісно, ми долучаємо до вирощування рослин, догляду за ними і дітей. У програмі є блок «Труд у природі», діти і висаджують, і поливають квіти», - ділиться Наталія Шайхутдінова.

Тож ми впевнені, що насіння потрапило у надійні руки і чорнобривцевий простір єднатиме країну далі. Все за гаслом на мішечку з насінням, який також можна назвати нашим девізом: «Посіємо – зійде!».

Марія ПРОКОПЕНКО, «День». Фото Наталії Шайхутдінової
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments