Все можна виправдати високою метою — та тільки не порожнечу душі
Павло Тичина, український поет, перекладач, публіцист

До 50-ї річниці висадки людини на Місяць

У Цюріху триває п’ятий фестиваль Starmus, який об’єднує науку, мистецтво і музику
26 червня, 2019 - 09:38
ФОТО РЕЙТЕР

Заснований Гаріком Ізраеляном (Garik Israelian), науковим співробітником Інституту астрофізики на Канарських островах (IAC), фестиваль Starmus є комбінацією науки, мистецтва і музики. На ньому виступають астронавти, космонавти, нобелівські лауреати й інші видатні діячі науки, культури, мистецтва і музики, повідомляє www.eso.org.

Перший фестиваль Starmus відкрив 2011 року Нейл Армстронг. Потім фестивалі відбулися 2011-го, 2014-го, 2016-го і 2017 років. За цей час на них побував 21 нобелівський лавреат і безліч астронавтів та музикантів, зокрема Ханс Циммер, Брайан Мей, Рік Вейкман, Сара Брайтман і Брайан Ено.

П’ятий фестиваль Starmus V, який відбувається в Цюріху (Швейцарія) 24—29 червня 2019 р., приурочений до 50-ї річниці висадки людини на Місяць. Передбачається, що він перевершить за масштабом усі попередні: приїхали Брайан Мей, Еммануель Шарпантьє, Ричард Докінс, шість учасників місії «Аполлон» та багато інших. У день відкриття фестивалю, 24 червня, було вручено премію імені Стівена Хокінга. Її володарем став астронавт США Базз Олдрін: він отримав медаль «За наукову комунікацію» (на фото).

На сцені фестивалю Starmus V выдбуваються дискусії й обговорення, виступають із художніми й музичними номерами зірки науки, мистецтва і музики, зокрема 11 лавреатів Нобелівської премії з найрізноманітніших галузей науки — від мікробіології і біохімії до астрофізики і нейробіології.

Газета: 
Рубрика: