...Незгода у власних лавах є смертельнішою за ворожі мечі, а внутрішні розбіжності відчиняють двері іноземним загарбникам.
Карл Густав Еміль Маннергейм, державний та військовий діяч Фінляндії, президент Фінляндії

«Херсон є за що любити»

Місцева художниця Анастасія Багненко створила серію оригінальних листівок
18 липня, 2013 - 11:18
ІЛЮСТРАЦІЯ З САЙТА WWW.BAGNENKOART.COM
ІЛЮСТРАЦІЯ З САЙТА WWW.BAGNENKOART.COM

На патріотичну назву авторку надихнуло переконання, що кожне місто має свою харизму, яку треба постійно відкривати для оточуючих. Розмаїття архітектурних стилів і пам’яток, широкі сонячні вулиці, старі будинки з цікавою історією — усе це наповнює атмосферу Херсона своїм шармом. Цю особливість рідного міста Анастасія відобразила у серії поштових листівок.

— Спочатку виникла ідея намалювати щось про Херсон в екологічній тематиці. Та в процесі роботи з’явився дещо ширший задум — показати місто затишним і спокійним, — розповідає «Дню» художниця. — Комусь це не дуже до вподоби. Мовляв, що тут такого є, за що наше місто можна любити... Але якщо пригледітися, то є за що. Навіть більше скажу: у нас класне місто. Я люблю його компактність: за півтори-дві години ви можете прогулятися центральними парками і скверами, швидко сховатися від гулу автівок у маленькому кафе або на набережній. Як на мене, треба просто вміти озиратися навкруги. А це залежить від роду діяльності кожного з нас. Ось я, наприклад, люблю мистецтво, люблю, щоб мене оточували красиві речі. Відповідно, я й творю в цьому руслі, шукаю цей позитив і красу в місті.

За словами Анастасії, її особливо надихає архітектура окремих будинків, про які або зовсім не говорять, або їх мало помічають. Тож до перших трьох листівок потрапили об’єкти, які навіть самі херсонці не завжди впізнають.

— У мене питають: чому я не взяла для оформлення відомі споруди, як-от художній музей ім. О. Шовкуненка чи щось подібне. Однак я хотіла б нагадати всім про інші, не менш цікаві, будівлі, — продовжує авторка. — Наприклад, будинок колишнього готелю «Європейський». Він дивовижний! Придивіться — це ж один з небагатьох будинків у Херсоні, в якого є купол. Він зображений на першій листівці. Кожна з них, до речі, має свій сюжет. Дівчина, яка відпочиває у кафе: Херсон є місцем відпочинку; молода пара катається на велосипеді — місцева молодь може весело і з користю проводити час на вулиці. Загалом хочеться, щоб Херсон сприймали легко й позитивно. А оскільки листівки поштові і представлятимуть місто не лише в Україні, а й за кордоном, написи на малюнках виконані українською й англійською мовою. Щоб якийсь адресат з далекого Нюрнберга чи Парижа знав, що у нас є такий затишний і сонячний Херсон.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ