Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

Книга з особливим автографом

Володимир Панченко: «Корона або Спадщина Королівства Руського» — неймовірно цікава концептуальною ідеєю»
11 жовтня, 2017 - 11:42

Вчора гостем «Дня» став відомий літературознавець, письменник та один із авторів газети «День» Володимир Панченко. Володимир Євгенович — давній друг видання та ідейний натхненник «першої ластівки» Бібліотеки газети «День» «Україна Incognita». Саме він 15 років тому у розмові з головним редактором газети Ларисою Івшиною запропонував видати історичну книжку, яка стала «прабабусею» нашої бібліотеки та згодом дала назву й ідейний концепт історичному веб-порталу «Дня» «Україна Incognita».

Від Лариси Івшиної гість редакції отримав цінний подарунок — новинку «Дня» книжку «Корона, або Спадщина Королівства Руського» з особливим автографом, підписаним у стилі «квитка №0001». Багаторічний автор газети і книжок, читач і порадник Володимир Панченко подякував за символічний автограф.

 — Книжку «Корона, або Спадщина Королівства Руського» щойно отримав із рук головного редактора «Дня» Лариси Олексіївни Івшиної, дякую. Читатиму! А поки що можу прокоментувати саму її концептуальну ідею, яка мені дуже імпонує. Вона навіяна інтелектуальним спадком В’ячеслава Липинського, осмисленням його історіософії, державотворчого досвіду. Досвід цей неоціненний, оскільки він був альтернативою утопічним соціалістичним проектам лідерів УНР. Соціалісти жили духом «модної» класової боротьби і великого державного розподільника, а Липинський наголошував на гострій потребі національної (а не класової) єдності, на визначальній ролі національного проводу, на важливій для української ментальності гетьманській традиції... — відзначив Володимир Панченко. — Ось ці ідеї і відлунюють у «Короні…» «Дня». Упорядники «визбирали» ті фрагменти нашої історії, які були пов’язані з монархічним (королівським!) досвідом управління, показали в цьому контексті й успішний досвід інших країн... Все це справді нам треба знати... Лариса Олексіївна у вступному слові наголосила, що «Корона…» — найбільш політична книга в серії «Бібліотеки «Дня». Я розумію ці її слова як непрямо висловлену пропозицію нашому політикуму — чинному і особливо майбутньому — звернути пильну увагу на ідеологію консерватизму, на можливість її активізації в умовах сучасної України... Я й сам не раз думав: а чому в нас немає консервативної партії? Одне слово, задумка цікава. Отож — читаймо «Корону…».

Володимир Євгенович став першим гостем нового проекту «День-TV», який буде присвячено 15-річчю Бібліотеки газети «День». Невдовзі на сайті газети та нашому Ютуб-каналі вийде цикл програм у вигляді лекцій, дискусій за темами історичних видань «Дня» і за участю їхніх співавторів та особливих, відданих читачів. Не пропустіть!

Вадим ЛУБЧАК, «День». Фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ