Борітеся – поборете, Вам бог помагає! За вас правда, за вас сила І воля святая!
Тарас Шевченко, український поет, письменник, художник, громадський та політичний діяч

Коли батьки забули про власних дітей...

Станом на липень 2018 року державні виконавці стягнули з боржників майже 130 мільйонів гривень аліментів
8 серпня, 2018 - 11:59
СТАНІСЛАВ КУЦЕНКО

Дитина хоч і маленька, але повноцінна частина суспільства. Залежно від віку дитини законодавство передбачає різний обсяг і механізми реалізації її прав. Повноцінний і дієвий захист прав дитини є обов’язком держави.

ОСЬ ЗАГАЛЬНІ ПРАВА ДИТИНИ:

•  право на життя;

•  право на охорону здоров’я і безоплатну кваліфіковану медичну допомогу;

•  право на безпечні умови для життя і здорового розвитку;

•  право на ім’я та громадянство;

•  право на рівень життя, достатній для фізичного, інтелектуального, морального, культурного духовного та соціального розвитку;

•  право на вільне висловлювання особистої думки, формування власних поглядів, розвиток власної суспільної активності;

•  право на свободу совісті та релігійних переконань;

•  право на отримання інформації, що відповідає її віку (у тому числі право на вільний пошук, отримання, використання, поширення та зберігання інформації в усній, письмовій чи іншій формі, за допомогою творів мистецтва, літератури, засобів масової інформації, засобів зв’язку (комп’ютерної, телефонної мережі тощо) чи інших засобів на вибір дитини);

•  право на свободу, особисту недоторканність і захист гідності;

•  право на проживання у сім’ї разом із батьками або в сім’ї одного з них та право на піклування батьків;

•  право на освіту;

•  право на майно та житло.

Проте чимало батьків нехтують цим, забуваючи про власних дітей. Буває, діти не отримують від одного з батьків ані копійки протягом багатьох років. Виправдання у цих горе-батьків різні: «не працюю», «не вистачає коштів», «я не олігарх» та інші. Та чи можуть бути подібні аргументи в питанні майбутнього наших дітей?

Марія, 15 років:

Коли у Донецьку стало небезпечно, кожного дня лунали вибухи та гинули люди, дівчинка з матір’ю вирушили до Києва. У батька дитини на той час уже була інша сім’я, та на його допомогу годі було й очікувати. Працював неофіційно та утримувати дитину не хотів. Доводилось скрутно, самотня мама важко працювала на кількох роботах, щоб орендувати житло та утримувати неповнолітню доньку. Проте з 6 лютого, коли почали діяти законодавчі зміни щодо відповідальності за несплату аліментів, горе-батька позбавили права керувати автомобілем, полювати, виїздити за кордон, відповідно постала загроза адміністративної та кримінальної відповідальності. Саме тоді знайшлись кошти на власну дитину. Заборгованість зі сплати аліментів становила 76 000 гривень і була погашена одним платежем на рахунок мами дівчинки.

 Олег, 6 років:

Батьки хлопчика розлучились, коли йому було всього два роки. Дитина залишилась із батьком, який її повністю утримував. Суд присудив матері виплачувати щомісяця кошти на утримання власної дитини, але жінка ігнорувала постанову. Тож на виконанні в Оболонському відділі державної виконавчої служби столиці уже кілька років було виконавче провадження щодо примусового виконання рішення. Але оскільки горе-мама ніде офіційно не працевлаштована та майна не зареєструвала, стягувати було нічого.

Згідно з довідкою-розрахунком заборгованість по аліментах становила 116 795,25 гривні. Завдяки вчиненим державним виконавцем діям боржник повністю сплатив на депозитний рахунок відділу суму заборгованості, яка в подальшому перерахована стягувачу.

ЗАГАЛЬНА СТАТИСТИКА

Станом на липень 2018 року державними виконавцями стягнуто аліментів на утримання 16 746 дітей у сумі 129 833 545 гривень. За рахунок застосування до боржників заходів, передбачених частинами дев’ятою та дванадцятою статті 71 Закону України «Про виконавче провадження», 14 боржників по аліментах перебувають у місцях позбавлення волі.

Державні виконавці районних відділів ДВС винесли 6275 постанов про обмеження боржників у праві виїзду за межі України, які не оскаржені та не скасовані боржниками.

Крім того, державні виконавці винесли 6275 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, постанов про тимчасове обмеження боржника у праві користування зброєю та 6248 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання, які не оскаржені та не скасовані боржниками.

Захист прав та інтересів дитини є одним із найважливіших напрямів роботи держави. Адже ставлення до дітей, їхніх прав і свобод, повага до їхньої людської гідності якнайточніше відображають рівень гуманності й цивілізованості суспільства.

Станіслав КУЦЕНКО, очільник київської юстиції
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments