Відродження духу народного в діяльності невеликої верхньої верстви залежить від близькості цієї верстви до маси й любові до неї.
Пантелеймон Куліш, український письменник, фольклорист, етнограф, мовознавець, перекладач, критик

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

11 жовтня, 2011 - 00:00

Володимир Кличко битиметься з Жаном-Марком Мормеком

Чемпіон світу WBO/WBA/IBF/IBO Володимир Кличко проведе свій наступний поєдинок у Дюссельдорфі 10 грудня. Прийматиме бій Кличка і французького суперважкоатлета Жана-Марка Мормека домашній стадіон футбольного клубу Fortuna Dusseldorf ESPRIT Arena, повідомляє прес-служба Фонду братів Кличків. До поєдинку проти Володимира 39-річний француз підходить із 36 перемогами на професійному рингу (22 нокаутом). Наразі Жан-Марк Мормек входить до ТОП-10 рейтингу чотирьох світових боксерських організацій — WBA, IBF, WBO і IBO. Для 35-річного українця це буде перша поява в рингу після блискучої перемоги над Девідом Хеєм 2 липня 2011.

«Мормек є одним із найдосвідченіших суперників, яких я будь-коли зустрічав. Він провів багато чемпіонських поєдинків, технічний, сильний і розумний боксер. Його не можна недооцінювати. Коли минулого разу я боксував у Дюссельдорфі проти Едді Чемберса, стадіон був повний. Я обіцяю, що й цей бій буде дуже цікавим і захопливим», — заявив Кличко. «Не можу уявити, що моя зустріч із Кличком відбудеться невдовзі! Я також розумію, що не всі вірять у мою перемогу. Але я знаю свою силу! Я зміг укласти Хея на настил рингу, зробити те, що не зміг Володимир. Помилки, яких я припустився в поєдинку із британцем, виправлю в бою із Кличком. 11 грудня я повернуся до Парижа з повною валізою поясів і насолоджуватимуся тим, що саме я шокував світ професійного боксу», — упевнений претендент.

У Черкасах повторно використовуватимуть сміття

Спільне німецько-черкаське підприємство з переробки й роздільного сортування сміття незабаром з’явиться у Черкасах. Про це міський голова Сергій Одарич домовився з німецькою компанією «Раймондіс» під час робочої поїздки до Мюнхена. Крім того, німці нададуть місту додаткову кількість спеціальної техніки для вивезення сміття з провулків і вузьких вуличок у приватному секторі. Оскільки незабаром кожне приватне домоволодіння отримає свій контейнер, а таких Черкаси закупили аж 11 тисяч штук.

«Із «Раймондісом» ми працюємо вже три роки, — розповідає Сергій Одарич. — І протягом цього часу не було жодних нарікань щодо вивезення сміття. У рамках наших домовленостей, у Черкасах буде створене спільне підприємство, де будуть: з одного боку — «Раймондіс», а від міста — комунальне підприємство «Черкаська служба чистоти». Разом виконуватимуться роботи з роздільного збирання сміття, повторного використання відходів і їхня повна утилізація. Плануємо, що до 2020 року місто взагалі перестане захоронювати сміття в грунт. Адже нащадкам просто не залишиться місця для проживання».

Фахівці до кінця 2011 року мають знайти оптимальний для Черкас варіант щодо утилізації відходів. Або ж це буде вторинна переробка, або сміттєспалювальний завод. Слід зауважити, що компанія «Раймондіс» представлена в 28 країнах світу. Її представництва є в 500 містах. Зокрема в Україні фірма працює вже у восьми містах, повідомляє Анатолій БАБАК.

Сумщина лідирує за темпами приросту іноземного капіталу

У Сумах з’явиться майже 100 нових робочих місць завдяки розширенню виробничих потужностей компанії ТОВ «Гуала Кложерс Україна», що входить до Guala Closures Group (Італія). Лише через введення в експлуатацію нового цеху з виробництва закупорювальних засобів, урочисте відкриття якого відбулося 5 жовтня, італійський інвестор вклав у регіон близько 40 млн.дол. На сьогодні за темпами приросту іноземного капіталу Сумщина посідає перше місце в Україні. За даними Головного управління статистики в Сумській області, у першому півріччі 2011 року вагому частку всіх інвестиційних надходжень спрямовано на розвиток промисловості. Їх обсяги збільшилися на 23,1% у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року. На думку обласної влади, такі показники свідчать про ефективність «єдиного інвестиційного вікна», створеного на Сумщині вперше в Україні. Завдяки істотному спрощенню механізму отримання дозвільних документів потенційними інвесторами інвестиційна привабливість регіону значно підвищилася. Алла АКІМЕНКО, Суми.

Газета: 
Рубрика: