Та й що ж то за народ, коли про свою користь не дбає і очевидній небезпеці не запобігає?
Іван Мазепа, український державний діяч, гетьман Лівобережної України, гетьман Війська Запорізького обох берегів Дніпра

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

11 лютого, 2010 - 00:00

Дитячі клуби при жеках повертаються

У Вінниці відновлять дитячі клуби при жеках. Гроші на це надає міський бюджет та Міжнародний фонд «Відродження». Про це підписано Меморандум співпраці між міською радою та фондом. Його виконавчий директор Євген Бистрицький повідомив, що Вінницька область перша в Україні, де підписується Меморандум такого змісту. «Я вважаю, що ідеї, запропоновані у Меморандумі про співпрацю, повинні підтримуватися і втілюватись у життя в усіх містах України». Меморандум передбачає, що на реалізацію проекту по модернізації дитячих клубів та організації на їх базі літнього відпочинку для дітей, яких зачепила фінансово-економічна криза, з міського бюджету буде виділено не менше 200 тисяч гривень. Таку ж суму виділить фонд в рамках Антикризової гуманітарної програми. Кошти будуть спрямовані на підтримку соціально орієнтованих проектів, які пропонуватимуть громадські та благодійні організації міста. Особливо тих, які передбачають подолання та запобігання наслідків кризи. Найбільш вдалі, результативні та дієві проекти будуть визначатись на конкурсній основі представниками міської ради спільно з фахівцями фонду «Відродження». Модернізація мережі дитячих клубів за місцем проживання — один із проектів, передбачених нещодавно прийнятою міською програмою «Вінниця — місто, дружнє до дітей». Мова йде про розширення можливостей для творчої самореалізації і здорового дозвілля дітей та підлітків. Водночас це стане засобом профілактики негативних явищ у дитячо-підлітковому середовищі. Особливим акцентом цієї роботи мають стати діти з так званих соціально-вразливих категорій, батьки яких не завжди приділяють достатньо уваги організації вільного часу дітей, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.

ДАI планує ввести стаціонарний відеонагляд

Департамент ДАІ не відмовляється від використання приладів «Візир», але паралельно планує ввести в дію стаціонарну систему відеонагляду, повідомляє Укрінформ. За словами начальника Департаменту ДАІ МВС України Сергія Коломійця, наразі в автоматичному режимі на автошляхах працюють 70 сертифікованих приладів. Одночасно Департамент ДАІ планує обладнати дороги України стаціонарною апаратурою фотовідеофіксації. Уже існує проект, яким визначено п’ять тисяч місць розташування такої апаратури. Вона фіксуватиме проїзд на червоний сигнал світлофора, виїзд на зустрічну смугу та перевищення швидкості. Отримана інформація оброблятиметься автоматично та надходитиме на сервер Державтоінспекції, поінформував керівник відомства. Застосування системи дасть змогу уникнути спілкування працівників ДАІ з водіями, що виключатиме корупційні дії, а також притягувати до відповідальності усіх без винятку порушників, незважаючи на посадові привілеї. Для реалізації проекту необхідні значні кошти, тому «в ідеальному варіанті це станеться через один-два роки». Нині прилади «Візир» використовуються інспекторами ДАІ під час нагляду за дорожнім рухом та фіксації порушень Правил дорожнього руху. Сергій Коломієць також повідомив, що Державтоінспекція, реалізовуючи проект стаціонарних систем відеофіксації порушень ПДР, не планує більше закуповувати прилади «Візир». Однак усі наявні прилади залишаться на оснащенні підрозділів ДАІ.

Черкаські приватні перевізники відмовляються возити пільговиків

Із 15 лютого перевізники Черкас та області хочуть припинити обслуговування 11-ти пільгових категорій громадян — через заборгованість уряду, який не виплатив їм державну субвенцію за минулий рік і яка становить по місту 1,2 млн. грн., а по області приблизно 8 млн. грн. Надалі приватні перевізники планують обслуговувати лише п’ять головних пільгових категорій. Таке рішення прийняла обласна нарада асоціації автомобілістів Черкащини. «У Черкасах на сьогодні 16 приватних перевізників обслуговує приблизно 70 тис. пільговиків. Торік із Мінфіну на перевезення соціальних категорій людей із обіцяних кабміном 2 млн. грн. для приватників надійшло лише 800 тис.», — говорить заступник міського голови Черкас Андрій Дзюба. Через невиконання урядом своїх зобов’язань перевізники не можуть вчасно розрахуватися за кредити, оплатити заробітну плату своїм працівникам тощо. Наприклад, у Драбові, Катеринополі, Маньківці, що на Черкащині, деякі фірми, які займалися пасажирськими перевезеннями, вже припинили своє існування. Якщо до 15 лютого уряд не погасить усі борги приватним перевізникам, то такі пільгові категорії громадян, як учасники бойових дій, інваліди І групи, інваліди дитинства з ДЦП, учасники війни, реабілітовані жертви політичних репресій, усі категорії «чорнобильців» та інші змушені будуть оплачувати проїзд у громадському транспорті або користуватися міськими тролейбусами. До речі, «рогаті» транспортні засоби КП «Черкасиелектротранс» у такому разі стають єдиним засобом перевезення, де безкоштовно обслуговуватимуться всі пільгові категорії (адже, нагадаємо, приватні перевізники погодились надалі обслуговувати лише п’ять категорій). Аби не допустити такої критичної ситуації в Черкасах, міська влада надіслала лист-звернення до прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко. У разі подальшої бездіяльності уряду перевізники збираються організовувати пікети перед Черкаською ОДА, Кабінетом Міністрів і Мінфіном. Схожі протести вже були в Харкові, Рівному, Львові, повідомляє Анатолій БАБАК, Черкаси.

Офіційний сайт УЄФА «заговорив» українською

Перед жеребкуванням кваліфікаційного турніру футбольного Євро-2012 офіційний сайт європейського футболу — UEFA.com був кардинально оновлений, пропонуючи до старту наступного єврокубкового сезону чимало додаткових можливостей та послуг, зокрема, дві нові мовні версії — українську та польську. Відтепер на сайті представлено дванадцять мов, повідомляє УКРІНФОРМ. Бажаючи відповідати найвибагливішим смакам як ключових фігур європейської футбольної родини, так і масового користувача, UEFA.com зазнав суттєвих змін та презентував свою бета-версію, що діятиме до кінця поточного сезону. Основний акцент зроблений на ще більш детальному висвітленні діяльності УЄФА та національних асоціацій, а також зручності користування UEFA.com усіма відвідувачами. Новий сайт UEFA.com пропонує інноваційну головну сторінку, завдяки якій легше слідкувати за минулими, поточними та майбутніми подіями в європейському футболі. Оновлена структура та навігація забезпечує подвійні точки доступу до джерел інформації UEFA.com, а також містить низку спеціальних розділів, присвячених роботі УЄФА. Ще більша увага приділяється поточним заходам УЄФА, крім того з’явилася потужна секція, яка детально розповідає про діяльність кожної з 53-х національних асоціацій Європи.

Газета: 
Рубрика: