Нас послано тільки пророкувати воскресення мертвих і будить сонних. Се наше діло.
Пантелеймон Куліш, український письменник і громадський діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

22 грудня, 2009 - 00:00

На Буковині з’явилася «Весела футбольна школа»

Нещодавно на стадіоні райцентру Сокиряни, що лежить на кордоні з Республікою Молдова, пройшло урочисте відкриття «Веселої футбольної школи». За повідомленням прес-служби чернівецької ОДА, на сьогодні це єдиний подібний проект на території України. Понад 120 хлопчаків та дівчат продемонстрували численним глядачам показові виступи з технічних елементів улюбленого виду спорту. Відкриття школи — це нетрадиційний гуманітарний проект, який покликаний забезпечити мирне співіснування, розвиток демократії та побудову здорового громадянського суспільства і спрямований на подальшу популяризацію футболу серед молоді. На початку червня 2009 року була підписана угода між Сокирянською районною радою, футбольною Федерацією Республіки Молдова та Асоціацією проекту перехресних культур (ССРА/ОFFS) щодо створення в районі «Відкритої веселої футбольної школи» за Європейським проектом ОFFS. Донорами проекту виступають UFFA, міністерство закордонних справ Данії, Асоціація футболу Норвегії, Агентство міжнародного розвитку Швеції. Названа програма передбачає широке залучення дітей різного віку і статі до розвитку футболу та спорту в цілому. Завдяки ній майже 200 дітей Сокирянського району Чернівецької області матимуть змогу займатися з професійними футбольними тренерами, які попередньо пройшли навчання в Кишиневі. Розроблено програму фінансування названого проекту, якою передбачена закупівля значної кількості спортивного інвентарю — футбольних м’ячів, фішок, футболок, накидок, бейсболок тощо, повідомляє Григорій ЗАСЛАВЕЦЬ.

У Львові хвостатим роблять «пірсинг»

Відтепер усі тварини, простерилізовані в ЛКП «Лев», матимуть мітку — яскраву бирку з номером, котру бездомним чотирилапим чіплятимуть на вухо. Вартість процедури — 10 грн. Маркують хвостатих «безбатченків» на виконання програми «Регулювання кількості безпритульних тварин», яка реалізовуватиметься до 2014 року. А запозичили цей метод львів’яни в одеситів. На думку директора комунального підприємства Олександра Стаєнного, саме «пірсингування» безпритульних тварин (на відміну від чіпування та татуювання) — найоптимальніший метод ідентифікації. Обгрунтовує це так: «Коли після стерилізації тварина повертатиметься на вулицю, люди бачитимуть, що вона стерилізована. Крім того, завдяки маркуванню, ми повторно не відловлюватимемо тварину, яка вже простерилізована». Директор ЛКП переконаний, що невдовзі кількість безпритульних собак у Львові зменшиться до 3 тис. Для порівняння: зараз, за дуже приблизними підрахунками, їх у місті — близько 12 тис. Залишається додати, що місто Лева одне з небагатьох в Україні не тільки має програму «Регулювання кількості безпритульних тварин», а й поетапно її виконує, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Замість іспитів випускники писатимуть контрольні

Одинадцятикласники цього року іспитів не складатимуть. Натомість вони писатимуть контрольні роботи, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки. Їх проведуть з 10 до 17 травня, ще до завершення навчального року. Учні 9-х класів складатимуть іспити як і раніше. У Міністерстві науки і освіти кажуть, що таким чином випускні іспити не перетинатимуться із зовнішнім незалежним оцінюванням. Воно відбудеться з 2 по 7 червня. У міністерстві також просять абітурієнтів визначатися із ВНЗ заздалегідь і подавати сертифікати з результатами оцінювання лише до одного закладу. «Щоб не було як минулого року — подавали в кілька місць, про всяк випадок, як нам притаманно, — каже Павло Полянський, заступник міністра освіти і науки. — Ці копії сертифікатів подавали до десятків ВНЗ або на всі факультети, або на всі спеціальності. Віднині ми їх дуже просимо, і вони про це знають, що повинні подати один примірник свого сертифікату в той конкретно університет, куди вони мають намір вступати».

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

comments powered by HyperComments