В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

18 квітня, 2012 - 00:00

В Україні не вистачає ресурсів для контролю за туберкульозом

Більшість протитуберкульозних закладів України має бути реструктуризовано з метою забезпечення вимог інфекційного контролю, а потоки хворих — розподілятися за трьома інфекційними групами. Про це повідомила голова Державної служби з питань протидії ВІЛ-інфекції та інших соціально небезпечних захворювань Тетяна Олександріна, інформує прес-служба МОЗ. «На сьогодні на базі всіх протитуберкульозних закладів існують відділення для лікування хворих на хіміорезистентний туберкульоз, — зазначає вона. — Однак уже зараз необхідно провести реконструкцію більшості з них відповідно до вимог інфекційного контролю. Ми пропонуємо розподілити потоки хворих за трьома основними напрямками: відділення типового туберкульозу, відділення для лікування мультирезистентної форми туберкульозу та хоспіси — відділення для хворих, які потребують не лише лікування, а й особливого догляду». Як зазначає голова Держслужби соцзахворювань, особливу увагу слід надати створенню мережі соціальних хоспісів та закладів санаторного лікування, де пацієнтів забезпечуватимуть підтримувальною терапією й де вони могли б проходити постлікувальну реабілітацію. «Ми маємо справу з неорганізованими контингентами населення, в яких дуже важко сформувати довіру та прихильність до лікування, а тим більше до профілактики туберкульозу. Це насамперед безхатченки, громадяни, які зловживають алкоголем та наркотичними засобами, інші соціально неблагополучні верстви населення. Адже, як свідчить статистика, в соціальній структурі хворих на туберкульоз 55% займають саме непрацюючі громадяни працездатного віку. Тому ми повинні розглянути всі можливі варіанти контролю за залікуванням таких хворих. Соціальні хоспіси і санаторні установи — один з них». Утім, це питання потребує підтримки на законодавчому рівні та активної участі місцевої влади в подальшій реалізації цієї ініціативи.

МНС шукає в школах та вишах наркотики

Міністерство внутрішніх справ перевіряє загальноосвітні школи та вищі навчальні заклади на предмет поширення на їхній території наркотичних речовин, повідомляють Українські новини. «МВС за дорученням міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка винесло ухвалу про проведення підрозділами УБНОН по всій Україні операції «Генофонд»... Ми перевірятимемо фактично всі загальноосвітні школи, вищі навчальні заклади, зокрема й місця проживання наших студентів у гуртожитках», — повідомив начальник управління боротьби з незаконним обігом наркотиків Міністерства внутрішніх справ Олександр Демидов. За словами Демидова, крім того, МВС має намір посилити боротьбу з торгівлею наркотичними речовинами в період чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Для запобігання розповсюдження наркотиків серед футбольних уболівальників представники МВС провели низку зустрічей із колегами з Росії та інших держав, зазначив начальник УБНОН. Зокрема, українські правоохоронці звернулися до іноземних колег із проханням надати список осіб, які раніше вже потрапляли в поле зору правоохоронців, що займаються боротьбою з незаконним обігом наркотиків. Давидов також додав, що міліція звернеться по допомогу з цього питання до СБУ, державної митної та прикордонної служб, оскільки наркотичні речовини, які є популярними серед іноземців, потрапляють на територію України через державний кордон, тому ці відомства повинні будуть посилити контроль за їх переміщенням.

ТОП-10 вишів країни — очима роботодавців

Журнал «Корреспондент» на основі оцінок найкращих роботодавців країни склав рейтинг вишів. За його результатами, найкращим є Національний університет ім. Тараса Шевченка, на другому місці — Києво-Могилянська академія, на третьому — Київський політехнічний інститут (КПІ). Також, на думку роботодавців, найкращих юристів випускає Київський національний університет ім. Т. Шевченка (перше місце), Юридична академія ім. Ярослава Мудрого (друге місце) та Києво-Могилянська академія (третє місце). Серед вишів, які готують економістів і фінансистів, найкращими вважають Університет ім. Вадима Гетьмана (перше місце), Національний університет ім. Т. Шевченка (друге місце) та Києво-Могилянську академію (третє місце). У галузі маркетингу, піару і реклами найкращими визнано НаУКМА (перше місце), Національний університет ім. Т. Шевченка (друге місце) та Університет ім. Вадима Гетьмана (третє місце). Серед вишів, які готують ІТ-спеціалістів, беззаперечним лідером виявився КПІ, далі в рейтингу — Національний університет «Львівська політехніка» (друге місце). На третьому місці — Харківський політехнічний інститут та Університет ім. Т. Шевченка. Серед вишів у галузі інженерно-технічних спеціальностей лідером є КПІ, Харківський політехнічний інститут посідає друге місце. За ними — Донецький національний технічний університет і Національний університет «Львівська політехніка». Щоб визначити найкращі вищі навчальні заклади, опитали фахівців із добору персоналу 24 компаній — підрозділів міжнародних компаній в Україні та лідерів українського бізнесу.

Iсторичний центр Ужгорода чистять від вивісок

З квітня в обласному центрі Закарпаття почали діяти нові правила розміщення вивісок та зовнішньої реклами. Усе задля поліпшення естетично-художнього вигляду міста і збереження історичного середовища. Так, рішенням міської ради передбачено, що всі розміри вивісок повинні бути масштабними до архітектурного вирішення фасаду та його елементів. Нові вимоги до вивісок ще кілька місяців тому міська рада Ужгорода розмістила на своєму сайті. Окрім цього, влада влаштовувала кілька круглих столів для підприємців і рекламників. На сьогодні більшість бізнесменів уже демонтували кричущі банери, а хтось уже спромігся встановити вивіски, які відповідають усім вимогам. Тим, хто відмовиться це зробити, загрожують великі штрафи, повідомляє Вікторія САБО, Ужгород.

У Миколаєві майструють фольклорні ляльки за авторською технологією

Щодня в один і той же час Олена Олексіївна Червак, керівник художнього гуртка «Фольклорна лялька», що у Миколаєві, протягом шести років чекає на своїх підопічних «ляльок». Тісненька кімнатка, але там завжди вистачить місця для всіх. Гурток відвідує понад 80 охочих перейняти хист в Олени Олексіївни. Олена Червак більшу частину свого життя присвятила дітям, працюючи в школі вчителем російської мови та літератури. А зараз, за словами пані Олени, годин для викладання мало, тому вона й вирішила реалізувати свою дитячу мрію, оскільки з дитинства полюбляла малювати ляльки. Порцелянові ляльки створюються за унікальною технологією автора. За словами Олени Олексіївни, робота над ляльками — це повністю творчий процес, тому що двох однакових ніколи не вийде. Серед робіт — неповторні україночки, димківські іграшки, янголи, русалки, казкові героїні, новорічні та великодні колекції тощо, повідомляє Христина СИНИЧКІВ, корпункт «Дня» в Миколаєві.

Газета: 
Рубрика: