Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

5 березня, 2009 - 00:00

Найблагополучніша сфера життя українців — міжетнічні відносини

Найбільш благополучною сферою суспільного простору України є міжетнічні відносини, повідомляє ЛігаБізнесІнформ. Експерти оцінили стан цієї сфери у 55 балів зі 100. Друге місце в рейтингу посів культурний простір (50 балів), а на третьому опинилася громадська думка (44 бали). Такі результати були отримані під час експертного опиту з питань соціальної інтеграції України в сучасному світі, проведеного під керівництвом доктора економіки та соціології, професора Юрія Саєнко. Четверте та п’яте місця зайняли інформаційний простір (41 бал) і права та свободи громадянина (38 балів). Далі розташувалися державність в Україні (32 бали) та духовно-етичний клімат (31 бал). Показник пасіонарності — здібності соціуму в екстремальних умовах знаходити нові шанси виживання — отримав за оцінкою експертів лише 31 бал. Стан економічної сфери оцінений у 30 балів, стан системи державного управління — у 29. Найнижчу кількість балів набрали конкурентноздатність України (25 балів), правова система (24 бала) та політична система (23 бали). В опитуванні взяли участь 28 експертів. До складу експертної групи були залучені фахівці Національної академії наук (соціологи, історики, філософи), а також викладачі вузів і наукові працівники Києва, Дніпропетровська, Донецька, АР Крим, Львова.

Вже 38 українців завоювали ліцензії на зимову Олімпіаду-2010

38 українських спортсменів уже завоювали ліцензії на зимову Олімпіаду 2010 року у Ванкувері, повідомляє «Чемпіон». Ліцензійний відбір пройшли представники семи видів спорту: лижних перегонів (14 спортсменів), фрістайлу (6 спортсменів), санного спорту (7 спортсменів), стрибків на лижах із трампліну (3 спортсмени), лижного двоєборства (3 спортсмени), гірськолижного спорту (3 спортсмени) та сноубордінгу (2 спортсмени). Також право на участь у XXI зимових Олімпійських іграх завоювала збірна України з біатлону (6 чоловіків і 6 жінок). «Очікується, що в зимових Олімпійських іграх візьмуть участь близько 60 українських спортсменів», — сказав міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко. За словами Павленка, для підготовки кандидатів на участь у зимових Олімпійських іграх у державному бюджеті на 2009 рік передбачено більше 21 млн. грн, а для проведення зборів і змагань з олімпійських видів спорту — 150 млн. грн.

Київ заробить на смітті

При Київській міськдержадміністрації (КМДА) створено робочу групу з питань впровадження передових технологій переробки побутових і стічних відходів у столиці. Основною метою аналізу та розробок професійної групи є отримання додаткової електричної та теплової енергії. Відповідне розпорядження підписав Київський міський голова Леонід Черновецький. Як повідомляє прес-служба КМДА, новостворена робоча група буде працювати над професійним аналізом існуючих технологій переробки побутових і стічних відходів для визначення технічної та економічної доцільності їхнього подальшого впровадження на підприємствах комунального та енергетичного комплексу столиці. Основною метою аналізу й розробок професійної групи є отримання додаткової електричної та теплової енергії, а також зменшення витрат з міського бюджету на виробництво енергоресурсів і передбачення можливості використання альтернативних видів палива. До складу робочої групи увійшли керівники головних профільних управлінь КМДА: комунального господарства, палива, енергетики та енергозбереження, економіки та інвестицій, управління охорони навколишнього середовища, а також керівники енергетичних компаній столиці (ВАТ «АК «Київводоканал», АЕК «Київенерго» та інших організацій за згодою (ВАТ «Грінко», Бортницька станція аерації, Інститут газу НАН України, ВАТ «Київспецтранс» та інші). Керівником групи призначено першого заступника голови Анатолія Голубченка. Нагадаємо, раніше начальник Державного управління охорони навколишнього середовища в м. Києві Олександр Прогнімак заявляв, що Київ перебуває в «сміттєвій небезпеці». За експертними оцінками, в Києві щорічно утворюється 1,2—1,5 млн. тонн побутових відходів.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ