...Всі були готові на жертви, знали, що не сьогодні-завтра їх знищать, але їх турбувало передовсім: чи знатиме світ про це, чи світ щось скаже?.. І друга проблема — ще більш духовна: чи буде кому помолитися за всіх, хто загинув?
Олександр Биковець, священник

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

11 квітня, 2008 - 00:00

«Укрзалізниця» готує транспорт до Євро-2012

«Укрзалізниця» вже визначила основні напрями підготовки залізничного транспорту України до перевезень у період проведення в Україні Чемпіонату Європи з футболу 2012 року, повідомляє «Лігабізнесінформ» із посиланням на прес-службу залізничного відомства. Пріоритетним завданням є впровадження на окремих напрямах швидкісного руху (до 200 км/год) пасажирських потягів. Швидкісним рухом планується з’єднати Київ із тими містами, де проходитимуть футбольні матчі. Передусім передбачено обладнати швидкісні напрями «Київ — Полтава», «Київ — Донецьк» і «Київ — Дніпропетровськ». Після чого буде організований швидкісний напрям у Львів, Одесу та Харків. Для реалізації проекту в основних напрямах передбачене розділення пасажирського і вантажного руху.

Для впровадження швидкісного руху буде придбаний спеціальний пасажирський рухомий склад — потяги з примусовим нахилом кузова. Також залізничникам належить побудувати спеціальне депо й пункти технічного обслуговування нового рухомого складу. Для цих цілей нове депо з’явиться на ст. «Полтава» і буде реконструйоване оборотне депо для обслуговування швидкісних пасажирських потягів із примусовим нахилом кузова на ст. «Борщагівка» Південно-Західної залізниці.

Як повідомляє «Укрзалізниця», ще одним напрямом підготовки до проведення Євро-2012 є розділення пасажиропотоку дальнього і приміського з’єднання на вокзалах у всіх містах, де відбудуться матчі Чемпіонату з футболу. Для цього будуть побудовані приміські вокзали у Львові, Дніпропетровську та Донецьку. У Києві буде завершене будівництво залізничного вокзалу на ст. «Дарниця» і будівництво залізнично-автомобільного мостового переходу через Дніпро. Також для поліпшення обслуговування пасажирів залізниці України планують впровадити систему бронювання та продажу залізничних квитків через інтернет.

Україна отримала $10 млн. на боротьбу з корупцією у сфері освіти

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) і корпорація «Виклики тисячоліття» (МСС) виділили $10 млн. на загальнонаціональне дослідження рівня корупції у галузі вищої освіти України. Про це заявив директор проекту «Гідна Україна» Юхані Гроссманн, передає «Лігабізнесінформ». Нагадаємо, раніше голова «Молодого Руху» Любомир Грицак заявив, що результати загальнонаціонального опитування громадської думки свідчать, що система вищої освіти в Україні є однією з найкорумпованіших сфер. «46,3% респондентів вважають, що корупція є поширеним явищем в університетах. Серед тих, хто контактував з університетами, 47,3% повідомили, що від них вимагали хабар, а 29% зазначили, що пропонували хабарі з власної ініціативи», — розповів Л. Грицак.

Київ розпочинає інформаційну кампанію щодо заборони на в’їзд вантажівок

Київ розпочав встановлення 33-х інформаційних щитів iз попередженням про заборону руху вантажних авто в столиці з 7:00 до 20:00. Крім того, вже готові 50 тис. відповідних інформаційних листівок для водіїв, повідомляє «Лігабізнесінформ». За словами заступника київського міського голови Дениса Басса, Київ і Київська область уже сьогодні готові надати 486 точок простою для транзитного авто. При цьому він додав, що «другим, і не менш важливим питанням, є розширення парку громадського транспорту і забезпечення його безперешкодного руху силами ДАІ». Він повідомив про перебіг будівництва центрального пункту АСУТ, який вже наприкінці травня розпочне свою повноцінну роботу. Завдяки цьому в столиці буде налагоджено якісну систему відеоспостереження, зчитування номерних знаків і кольору машин. Також найближчим часом на всіх проблемних ділянках дорожньої системи розпочнуть чергувати евакуатори, які звільнятимуть проїжджі частини від пошкоджених машин. З цією ж метою по місту встановлять 90 нових інформаційних табло, які сповіщатимуть водіїв про затори на дорогах, перекриття або ремонтні роботи.

Газета: 
Рубрика: