Наука – це корінь і насіння, і основа всякої користі як батьківщини, так і церкви
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

5 жовтня, 2006 - 00:00

Ліси на Житомирщині: надiя на самонасадження

Днями начальник обласного управління лісового господарства Володимир Ткачук заявив, що для того, щоб рівень лісистості області, тобто частки площі, зайнятої лісами, підвищився з нинішніх 33% до науково обґрунтованого рівня у 37%, потрібно заліснення 117 тис. га. У той же час, за офіційними даними, лісівники управління за рік вирубали близько чотирьох тис. га лісу й на приблизно такій же площі провели лісовідновлення, тобто насадження дерев на площах, де проводились рубки. Крім того, зі слів В. Ткачука, в нинішньому році ліси посаджені на 650 га деградованих земель, переданих із сільськогосподарського фонду, а до кінця року буде засаджено ще 150 га таких земель. На загальний показник у 1100 га насадження лісу збирається вийти 2007 року комунальне підприємство «Житомироблагроліс», повідомив його генеральний директор Ігор Рибинський. Проте цих темпів явно недостатньо, щоб навіть за 25 років, на які розрахована спеціальна програма, вийти на оптимальний рівень. На запитання «Дня» з цього приводу, начальник відділу лісового господарства, очолюваного В.Ткачуком управління, Микола Чайнюк зауважив, що основне заліснення (до двох третин площ) відбувається й відбуватиметься за рахунок природного самонасадження дерев передусім на площах, де колись велось сільське господарство, і що вже зараз в багатьох районах самозасіяний ліс, насамперед березняк, активно наступає. Але той же В. Ткачук визнає, що мають місце самовільні порубки лісів, які він оцінює в 0,05%. Проте, за іншими оцінками, цей показник значно вищий. Наприклад, влітку оперативниками Управління державної служби боротьби із економічними злочинами УМВСУ в області був затриманий директор одного з лісгоспів «Житомироблагролісу» через надання за хабар у розробку лісосіки площею 30(!) га. І це тільки один випадок. Зважимо на такий момент: два роки тому в матеріалах прокурорської перевірки площа під лісами в області визначалась в один мільйон 50 тис. га, а тепер лісівники оперують цифрою в 990 тис. га. І хоча останні говорять про розбіжність в методиках підрахунку площі, привід для тривоги й сумнівів у обґрунтованості оптимістичних прогнозів є. І неабиякий, повiдомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

На Тернопільщині триває акція „ «Допоможи ближньому»

Зокрема, у селі Борщівка сільська рада організувала старшоклас ників місцевої школи на добру справу. Учні допомогли викопати і зібрати врожай бараболі учаснику ОУН-УПА 82-річному Павлу Кіндратовичу Горошку, батьку Героя Радянського Союзу Ярослава Горошка. Картопля в селі вродила добре, тож врожай з 20 соток ветеран має добротний. За словами голови Борщівської сільської ради Надії Бачерікової, учні завжди допомагають ветерану, оскільки місцева школа носить ім’я його сина. У Ланівцях міська рада підготувала список з 10 одиноких і малозабезпечених громадян, які потребують уваги і опіки — їм допоможуть встановити індивідуальне опалення. А управління праці та соціальної політики Лановецької райдержадміністрації склало спільно з сільськими радами району списки учасників ОУН-УПА та людей одиноких, малозабезпечених, які потребують уваги та опіки, повідомляє Андрій СТРІЛЕЦЬ, Тернопіль.

На Полтавщині хочуть створити «Скіф-ленд»

Рік тому Більське городище отримало статус історико-культурного заповідника, а днями перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Іван Близнюк заявив про наміри залучення інвестицій для організації тут міжнародного туристичного маршруту, в якому поєднуються пізнавальні і розважальні програми. Нагадаємо, що столиця Великої Скіфії — одного з наймогутніших давніх державних утворень на території України, знаходилася, за гіпотезами вчених, саме на території Полтавщини. А точніше — у Котелевському районі, поблизу села Більськ. Більське городище — одне із найбільших протоміст древньої Європи, збудоване ще до заснування Риму. Археологічні розкопки на цій території, що тривають вже понад 100 років зусиллями численних українських та іноземних експедицій, дали змогу зробити висновок, що це і є Гелон — столиця скіфів. Більше того: унікальні експонати, знайдені у городищі, зберігаються в музеях усього світу, включаючи Лувр. До речі, у Полтаві та області чимало організацій і персоналій так або інакше причетних до Більського городища, від органів влади (які зацікавлені у розвитку регіону) і до «чорних» археологів (які зацікавлені у виявленні безцінних артефактів). Розроблений також інвестиційний план розвитку території, щоправда інвесторів під нього поки що не знайдено. Висловлюються навіть пропозиції перетворити Більське городище у національний парк. А благодійний фонд «Гелон» планує і вже займається організацією у Більську музею під відкритим небом «Скіф-ленд» — із відновленими житлами та плануванням давнього поселення, повідомляє Євген БРИЖ, Полтава.

Трьох діточок врятували Харківські бійці МНС

Пожежа виникла в квартирі дев’ятиповерхового будинку. Сусіди повідомили, що на п’ятому поверсі з балкона йде дим. За лічені хвилини підрозділи МНС були на місці виклику. В помешканні рятувальники побачили метушню. Там перебували 42-річна жінка та її троє онуків: 6-річний Владик, 4-річна Поліна та Софійка, якій всього 2,5 місяці. Мати дітей була на роботі. Пані намагалася загасити пожежу, а налякані старші діти стояли у диму в коридорі. Бійці МНС винесли малюків, а також викликали «швидку» на випадок, якщо вони встигли наковтатися диму. Медики мерщій обстежили діточок, виявилося, що все гаразд. Вогонь загасили швидко, і він не встиг розповсюдитися з балкону в кімнати. Як виявилося, старший хлопчик Владик знайшов запальничку, виліз через кухонне вікно на балкон і підпалив занавіску, повідомляє прес-служба МНС.

У Запоріжжі викрили порностудію

Як повідомляє Центр громадських зв’язків УМВС області, в Мелітополі правоохоронці при перевірці одного з приватних підприємств, яке займалося реалізацією відеопродукції, знайшли понад сто касет та значну кількість фотографій порнографічного змісту. Найцікавішим було те, що на касетах та фото, готових до реалізації, у ролі головної дієвої особи виступав сам 43-річний приватний підприємець. Компанію йому складали жінки, що працювали продавцями в цьому ж підприємстві. Як встановили співробітники міліції, зйомки велися на добровільних засадах, причому підприємець за участь у відео платив кожній з «актрис» по 100 гривень, за фотосесію — 30 гривень. Всього ж «кіностудія» пропрацювала близько двох років. Наразі, стосовно організатора порушено кримінальну справу, повідомляє Юлія ВАСИЛЕНКО, Запоріжжя.

На вулицях Хмельницького з’явився новий тролейбус

Ця, здавалося б, пересічна подія в обласному центрі стала майже знаковою. «Передостанню машину купили ще десять років тому,» — повідомив для «Дня» директор комунального підприємства «Електротранс» Олександр Солтик. Він зазначив, що цей тролейбус складено у місті Енгельс Російської Федерації. Заплатили 547 тисяч гривень. Гроші — з міського і державного бюджетів. «Для оновлення рухомого складу спрямовано 2,4 мільйона гривень,» — продовжив директор. Виявляється, тролейбуси складають і у Львові, Дніпропетровську. «Наш вітчизняний виробник правив за транспортну одиницю по 680 тисяч гривень. Тому конкурсна комісія віддала перевагу зарубіжниму складальнику. Образно кажучи, купимо чотири одиниці замість трьох,» — пояснив директор. Одначе директор щирий і відвертий: «Рідний виробник складає тролейбуси з низькою підлогою, а тільки-но куплений — з високою підлогою». Тобто: наші вже працюють, як на «дикому» Заході — зважають на особливі потреби інвалідів на візках, мам із немовлятами, людей похилого віку. А цей найдоступніший для пересічних громадян транспортний засіб майже такий, який городяни Хмельницького вперше побачили на вулицях Хмельницького. Першу тролейбусну лінію в місті здали в експлуатацію у грудні 1971 року. Наразі ж на маршрутах обласного центру — 130 електротранспортних одиниць. «95 відсотків тролейбусів уже давно відслужили свій вік. Термін експлуатації — десять років,» — пояснює директор, чому конкурсна комісія вирішила саме так, а не інакше. На жаль, Хмельницький знає лише теоретично, що це таке — пандус, інші пристосування для безперешкодного пересування людей на візках і з візками. Чи то йде, чи то їде до Європи… «За кермом нової машини — ветеран підприємства Марія Бондар, яку днями визнано міською владою кращою за професією. За останніх три роки жінка жодного разу не була на лікарняному,» — хвалить водія тролейбуса Олександр Солтик, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Газета: 
Рубрика: