Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

12 листопада, 2005 - 00:00

«Охматдит» переїде

Київська міська державна адміністрація хоче перенести дитячу спеціалізовану лікарню «Охматдит», яка сьогодні розташована в районі Повітрофлотського проспекту, в нову будівлю на Троєщині після завершення її будівництва, передає obkom.net.ua. За словами мера столиці Олександра Омельченка, Київська адміністрація направила в Кабінет Міністрів обґрунтоване прохання передати їй 17-річний довгобуд на Троєщині, щоб завершити будівництво й розмістити там «Охматдит». Таким чином, якщо будівлю буде передано міськадміністрації, вона зможе розпочати роботи щодо завершення будівництва в 2006 році. Загалом, сказав Омельченко, роботи можуть тривати близько трьох років і по їх завершенню в новому приміщенні можна буде розмістити сучасний науковий, лікувальний і діагностичний центр з охорони материнства й дитинства.

Від чого помирають кияни

Хвороби системи кровообігу становлять 62,3% у структурі смертності населення в Києві. Такі цифри, як передає kiyane.com, озвучив на розширеній колегії КМДА начальник Головного управління охорони здоров’я та медичного забезпечення Роман Макомела. На другому місці у структурі смертності — злоякісні новоутворення — 16,2%, травми або отруєння — 8,6%, хвороби органів травлення — 4,6%, хвороби органів дихання — 2,6%, інфекційні та паразитарні хвороби — 1,3%, інші причини — 4,4%.

Кубинська мрія. Музична

У музичному житті Києва очікується справді непересічна подія: дасть концерт кубинська суперзірка — Омара Портуондо. Її називають кубинською Біллі Холідей та Едіт Піаф «в одній особі». Подібно тому, як Селія Круз є загальновизнаною королевою сальси, Портуондо належить не менш високий титул у кубинському стилі «feeling» (буквально — «почуття»), — одночасно і сумному, і ліричному, і яскраво емоційному, який об’єднує латиноамериканське болеро, боссанову та північноамериканський джаз. Уже понад півстоліття Портуондо завойовує любов до кубинської пісні в серцях мільйонів людей у всіх куточках планети.

Омара Портуондо народилася в жовтні 1930 року. Її мати, донька багатих іспанців, не виправдавши батьківських очікувань, втекла із сім’ї й вийшла заміж за чорного бейсболіста з кубинської національної збірної. У них було три доньки, і, як і в кожному кубинському домі, в сім’ї Омари завжди звучала музика. Коли старша сестра Омари Хайді стала танцівницею у відомому гаванському кабаре «Тропікана», Омара в 1945-му випадково пішла її шляхом. Істинну славу їй принесла робота з легендарною кубинською групою Buena Vista Social Club. Так, вона брала участь в історичних виступах Buena Vista в Амстердамі і в Карнегі-Хол у Нью- Йорку. У 1997 році альбом Buena Vista Socal Club отримав «Греммі», а Омара була єдиною жінкою, яка брала участь у його запису. Остання премія «Греммі» також не обійшлася без Омари: вона стала кращою в категорії «Традиційна латинська музика». Конкурс «Billboard latin music awards» визнав цю кубинську діву кращою в категорії «Музика Тропікана». Сьогодні Омарі Портуондо 75 років, вона продовжує жити в Гавані й гастролювати, збираючи повні зали, по всьому світу. Основою концертної програми Омари та її ансамблю з 12 музикантів є сольний альбом Flor de Amor. Його вже назвали «кубинською музикою мрії». «Якби нічна Гавана могла співати, це був би голос Омари Портуондо», написала одна з газет. Концерт Омари (організований компанією «АСА») відбудеться 14 листопада у палаці «Україна». Дмитро ДЕСЯТЕРИК , «День».

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ