Не знати історії - означає завжди бути дитиною.
Цицерон, давньоримський політичний діяч, видатний оратор, філософ і літератор

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

10 серпня, 2004 - 00:00

Чумацькі криниці закрила санстанція

У кожної людини є своє улюблене місце. У селі Вознівці Жмеринського району, що на Вінниччині, таке місце визначили ще чумаки, котрі через те село повертались додому з сіллю. Зупинялись на постій, смолили сорочки, щоб від пошесті вберегтись, молились і рушали далі. Якось під час такого привалу викопали чумаки три криниці, до речі, тоді в селі не було доброї води. Чумацькі вози прямували далі, а криниці залишались чекати. Можливо, й назва — Вознівці — саме від слова «віз» пішла: того нині в селі ніхто не пам’ятає. А от про чумаків згадують. З їхніх криниць пив воду навіть Устим Кармелюк. Щоправда, дві з трьох чумацьких криниць сьогодні забиті дерев’яними гвіздками. Відколи вони є, їх ніхто не чистив. Районна санстанція закрила і збирається хлорувати. Проте із однієї криниці воду п’ють, і у неї потрапляє все, що є у закритих. А там чого тільки нема: пластмасові пляшки, одноразові стаканчики... На збереження і підтримку у гідному стані історичних пам’яток грошей не вистачає.

— Немає не грошей, а відповідальності, — розійшлася на всю вулицю одна із вознівчанок. — Раніше ці сільські голови хоч когось боялися, а тепер...

Можливо, й так, але ж не голова одноосібно закидав сміттям чумацькі криниці, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День».

Донеччани в очікуванні вибуху. Демографічного

Справжній демографічний вибух чекає Донецьк через 3-5 років, якщо темпи народжуваності у ньому залишатимуться на сьогоднішньому рівні, заявляють фахівці. Так, за офіційними даними за одне тільки перше півріччя 2004 року у шахтарській столиці зареєстровано 2935 народжень, що на 5,7% більше, ніж за відповідний період минулого року. Найбільшу кількість народжень зафіксовано у Кіровському, Будьоннівському і Ленінському районах Донецька. Влада міста задоволена цією обставиною і вважає, що уже сьогодні потрібно готуватися до появи більшої кількості дітей на вулицях столиці Донбасу. Наприклад, на думку донецького міського голови Олександра Лукьянченка, місту потрібно зайнятися активним відновленням системи дитячих дошкільних установ. Більш того, влада збирається непрямо стимулювати підвищення народжуваності створенням сприятливих умов до цього. Так, наприклад, вже до кінця серпня у Донецьку планується відкрити відреставрований Палац одруження, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.

Харків бореться з «пробками»

Харківська влада розпочала боротьбу з дорожніми «пробками» на свій кшталт: відтепер автомобілі, що припарковано у недозволеному місці, транспортуватимуться без відома їхніх господарів на спеціальні стоянки. Там «заарештований» чекатиме свого власника. Покаранням для порушника стане ще і штраф за парковку у недозволеному місці, і плата за перевезення машини. У сумі виходить, що порушнику доведеться викласти зі своєї кишені до 120 гривень, що у 15 разів перевищує нинішній штраф. А поки нові правила не набрали чинності, в усіх автомобілістів є ще час привчити себе залишати автомобіль тільки у відведених для цього місцях, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.

Популяризуємо гривню

Першу сувенірну монету «Крим. Новий Світ», яка розпочинає нову серію «Міста-курорти України», презентувала Міжнародна асоціація слов’янського єднання імені П.А. Столипіна, Громадська рада України і Патріотична партія України. Презентація відбулася у рамках проведення всеукраїнської і міжнародної акції популяризації платіжного засобу України — гривні. Як передає Кримське агентство новин, за словами голови Патріотичної партії України Миколи Габера, призначення сувенірної монети — виконувати рекламну функцію відносно міст-курортів і сприяти популяризації їх за кордоном. Продаж сувенірних монет також допоможе поповнити державний бюджет іноземною валютою, оскільки монети матимуть неабиякий попит у туристів, відзначив він. На черзі — створення нових сувенірних монет серії «Міста-курорти України», зокрема — «Судак. Генуезька фортеця», «Євпаторія», «Миколаївський зоопарк» та інших. На думку ініціатора ідеї голови правління Міжнародної асоціації Слов’янського єднання імені П.А. Столипіна Андрія Мелікова-Колчака, це сприятиме наповненню економіки України обіговими коштами і сприятиме виникненню первинних бюджетів розвитку міст-курортів і курортних регіонів країни, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, «День».

На День незалежності — три вихідні

В Україні на День незалежності, який відзначаємо 24 серпня, цього року буде три вихідні поспіль — із 22 до 24 серпня (неділя- вівторок). Розпорядження уряду про перенесення робочого дня з 23 серпня (понеділок) на 21 серпня (суботу) з метою створення сприятливих умов святкування 24 серпня Дня незалежності прийняли 17 грудня 2003 року. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, в уряді нагадали, що цим документом керівникам підприємств, установ й організацій (крім органів Пенсійного фонду, ДП «Укрпошта», Державного казначейства та банківських установ) рекомендовано перенести робочий день у порядку та на умовах, визначених законодавством для працівників, яким встановлений п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями. В уряді наголосили, що до кінця 2004 року якихось перенесень вихідних і робочих днів більше не планується.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ