Треба за всяку ціну обминати ...широкі, розкриті двері і шукати правдивої великої брами, над якою віють непідроблені, неперелицьовані прапори нашого духу
Олена Теліга, українська поетеса, публіцистка, літературний критик, діячка ОУН

Культурна антипропаганда

На Донбасі стартував проект оновлення музеїв
13 січня, 2016 - 10:16

Оксана Левкова, керівник ВГО «Не будь байдужим!», кілька днів тому повернулася з Донбасу, побувала у музеях Лисичанська, Рубіжного, Попасної та Сєверодонецька, щоб зрозуміти, як у подальшому допомогти закладам із оновленням — технологічним та ідеологічним.

Це оновлення відбудеться у рамках проекту «Донбаський музей», який реалізують за фінансової та організаційної підтримки Платформи національних обмінів і Національного фонду підтримки демократії (США). Це те, чим би мало займатись наше Міністерство культури чи Міністерство інформаційної політики, наразі ж беруться активісти. Як пояснила Оксана Левкова, через військові дії на сході цей регіон потребує першочергового захисту від російського пропагандистського впливу, зокрема і в закладах культури.

Перші візити у музеях відбулись, однак на співпрацю погодились не всі. Відмову активісти отримали від Сєверодонецького музею історії міста, що знаходиться на території заводу «Азот». Як пояснила адміністрація, музей нині на інвентаризації, а для співпраці слід підготувати письмовий запит.

«Інші музеї нас тепло та люб’язно приймали. У Рубіжному є краєзнавчий музей, тут попросили знайти хоча б якийсь екран для показу відеоматеріалів та методики опису монет. Що цікаво, тут також є кімната, яку присвячено АТО, і це найбільш відвідувана зала. А в Лисичанську на нашу пропозицію зробити таку ж залу відповіли, що не факт, чи зрозуміють люди таку новацію. Тож будемо оновлювати і краєзнавчий музей Лисичанська, він перевантажений радянськими символами, жодного натяку нема на тему, приміром, ОУН на Донеччині, досі у музеях оперують поняттями Вітчизняна війна, а не Друга світова», — розповіла Оксана Левкова.

Інна ЛИХОВИД, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments