Без знання української мови українські устремління виявляться збудованими на піску.
Олександр Потебня, український мовознавець, філософ, фольклорист, етнограф, літературознавець, педагог, громадський діяч

Моряки як політичні іграшки

Борис Бабін: «Екіпаж судна «Норд» може потрапити у Крим за наявності українських документів»
10 квітня, 2018 - 16:08

10 квітня члени екіпажу заарештованого керченського судна «Норд» відвідали управління СБУ в АР Крим (дислокується у Херсоні) для дачі показів у кримінальному провадженні, відкритому проти капітана судна Володимира Горбенка, якому інкримінують частину 2 статті 332-1 Кримінального кодексу України («Порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї»). Цю інформацію підтвердили у прокуратурі АР Крим та власні джерела «Дня» у правоохоронних органах.

Після допиту в СБУ моряки залишаються на материковій Україні. Для виїзду в Крим або за кордон вони мають отримати дозвіл від Державної міграційної служби (процедура може зайняти кілька тижнів) або скористатися дійсними українськими документами, що засвідчують особу.

Нагадаємо, 25 березня, в Азовському морі Держприкордонслужба України затримала риболовецьке судно «Норд» під прапором РФ. Прокуратура АРК порушила кримінальне провадження за фактом виходу судна «Норд» із закритого порту Керчі. 30 березня судно «Норд» було заарештоване.

6 квітня херсонський міський суд обрав капітану судна Горбенку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави у 32 тисячі гривень. Після внесення застави, увечері 7 квітня, екіпаж судна намагався покинути територію України через автомобільний пункт пропуску «Гоптівка» на Харківщині. Туди моряків привезли представники дипломатичного відомства РФ. Як повідомили в ДПСУ, на паспортному контролі вони пред’явили документи, які не дають права для перетину кордону.

На прохання «Дня» ситуацію з екіпажем судна «Норд» прокоментував Представник Президента в АР Крим Борис Бабін. На його думку, цю справу можна було вирішити без надмірного галасу, натомість російська сторона навмисно політизувала інформацію довкола затримання моряків.

«Ми маємо українське судно, яке є в наших реєстрах, яке окупаційною російською владою було незаконно виведене з цього реєстру з незаконним присвоєнням прапору РФ. Ми маємо екіпаж з громадянами України. І цей екіпаж здійснював незаконний лов риби в Азовському морі, – говорить Борис Бабін. – Незаконний тому, що за чинними україно-російськими угодами, лов може здійснюватися згідно розподілених квот. Російська сторона може користуватися квотами через російські суб’єкти господарювання, а судно «Норд» належить Україні. Також це судно вийшло із закритого порту в Керчі і тим самим порушило законодавство про окуповані території і нанесло державі шкоду, бо не сплатило портові збори. Судно було затримано з дотриманням усіх норм».

«Далі моряки були оштрафовані. Після цього вони як громадяни України мали простий шлях: повернення до місця проживання в Криму. Наприклад, через передачу їм українських документів чи звернення до ДМС для видачі тимчасового документу, з яким можна безперешкодно їхати в Крим, – продовжує Бабін. – Але вони на це не пішли. Звісно, це не їх вибір. Ними плідно опікуються російські дипломати. За спробу незаконного перетину держкордону в Харківській області на них склали адмінпротоколи. Вони спробували проїхати через «Чонгар», але ми публічно заявили, що перетин адмінмежі через домовленості не відбудеться, це буде виключно у законний спосіб. Ми попередили прикордонників та СБУ. Але пробувати перетнути КПВВ знов-таки на машинах російських дипломатів вони не стали. На жаль, російська сторона свідомо політизує цю справу, робить із моряків політичних іграшок у своїй брудній грі. Ми наполегливо радимо російським дипломатам не зловживати своїми імунітетами. Водночас, у мене у цій справі залишається обережний оптимізм. Всі крапки на «і» має поставити український суд та інші компетентні органи».

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон
Рубрика: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments