Ми досі ще рятуємо дистрофію тіл, а за прогресуючу дистрофію душ – нам байдуже
Василь Стус, український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, представникі культурного руху шістдесятників, Герой України

Нагорода за патріотизм

Севастопольські курсанти, які відмовилися давати присягу Росії, навчатимуться за кордоном
27 травня, 2014 - 12:18
ФОТО З АРХІВУ "ДНЯ"

Великобританія та Франція запропонували взяти на навчання частину курсантів Академії військово-морських сил ім. Нахімова у Севастополі, які відмовилися давати присягу на вірність Росії та під час церемонії зміни українського прапора на російський заспівали Гімн України. Вже з вересня колишні студенти ІІІ курсу Академії зможуть навчатися у кращих військово-морських вузах Європи. Зокрема, десятеро курсантів вирушать до Великобританії, а семеро — до Франції. Стажування вони проходитимуть на кораблях НАТО.

Зараз ці студенти розквартировані в Одесі й мають можливість попрактикуватися на борту фрегата «Гетьман Сагайдачний». Розслаблятися студентам не дають, оскільки корабель перебуває в бойовому стані й щодня тут тестують артилерійське та протидиверсійне устаткування.

Киянин Павло Севрук — майбутній штурман, і хоче продовжити роботу на цьому фрегаті. Під час першого виходу в море він стояв біля керма поряд із командиром корабля. Павло розповів журналістам, що це — велика відповідальність, адже «корабель — не іграшка, а реальна зброя».

Після практики кращі студенти-п’ятикурсники отримають можливість служити на борту фрегата на постійній основі.

Єгор СТАДНИЙ, експерт Центру дослідження суспільства:

— Поки залишається таємницею, на яких умовах їх брали на навчання і чи зобов’язані ці студенти повернутися працювати в Україну. Очевидно, що має бути домовленість між українським відомством та іноземними навчальними закладами або спонсорами про те, що ці кадри повинні повернутися та працювати на благо військово-морських сил нашої держави. Якщо вона є, то це хороша практика.

Я неодноразово говорив нинішньому керівництву міністерства, що непогано було б запровадити таку практику, хоча б для тих спеціальностей, на які зараз є попит. В деяких стипендіальних фондах, які оплачують освіту за кордоном (переважно це іноземні фонди), існує така умова, що стипендіат мусить повернутися до себе на Батьківщину, а за умовами деяких — він навіть певний час залишається невиїзним. Якщо в даному разі йдеться про фінансування за кошти бюджету й умови фінансування передбачають повернення спеціаліста, то це — вдала практика.

Олена БЕРЕЖНЮК
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments