Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

«Очікуємо на потужну позитивну хвилю»

Сьогодні в Одесі — День «Дня»
21 листопада, 2014 - 10:35

Головний редактор «Дня» продовжує інтелектуальний маршрут наших проектів: після Острога, в якому Лариса Олексіївна побувала на запрошення Національного університету «Острозька академія» минулої середи, наступним важливим пунктом стала Одеса. Сьогодні опівдні у приміщенні Літературного музею відбудеться відкриття фотовиставки «День-2014». Лариса Івшина представить експозицію, а також найсвіжіші книжки нашої бібліотеки, які вже отримали багато схвальних відгуків: «Україна Incognita. ТОП-25», фотоальбом «Люди Майдану. Хроніка» та перевидання книжки «Апокрифи Клари Гудзик». Також відбудеться цікава розмова на тему «Одеса: інтелектуальні виклики», до участі в якій запрошені представники «живих» сил регіону.

Напередодні ми поцікавились у наших одеських шанувальників їхніми очікуваннями від зустрічі:

Анатолій КРАВЧЕНКО, заслужений художник України, член НСХУ:

— Наприкінці зими ми започаткували акцію, яку підтримала газета «День», — ініціативу одеситів «Чорноморська мистецька сотня — Збройним силам України» (див. зокрема № 90 від 21 травня цього року та інші. — Ред.). Митці, в яких ще «відлунював» Майдан, ініціювали благодійну акцію, щоб по змозі допомогти бійцям. Завдяки підтримці «Дня» вона набула всеукраїнського масштабу. Митці Києва, Чернігова, Львова та інші її підхопили. Я відчуваю, що фотовиставка «Дня» дуже потрібна Одесі. Вона необхідна одеситам як потужна позитивна сила прибічників української державності та ідеї. Хотів би, щоб вона стала ще більш масштабною, щоб звернути увагу світу на підтримку нашої держави, яка зараз у дуже складній ситуації. Очікую нової позитивної хвилі для нашого суспільства. Я великий шанувальник газети «День» та ваших ініціатив.

Тарас МАКСИМ’ЮК, заслужений працівник культури України, заступник голови Одеського відділення Українського фонду культури, член НСЖУ, колекціонер:

— Я дуже поважаю вашу газету. Вона дійсно всеукраїнська — і за змістом, і за обсягом, і за концепцією редакції на чолі з головним редактором. Це вже не перший візит пані Івшиної та «Дня» до Одеси. Газету тут передплачують. Я обов’язково відвідаю фотовиставку «Дня» в Одесі.

Цей рік, безумовно, дуже важкий для українського народу. Я дуже переживаю і по можливості підтримую наших захисників. Думаю, що їхні постаті я побачу на фотороботах. Кілька років тому в рамках акції «Українська мова — мова єднання» я відвідав Донецьк і Луганськ. Залишилися, безумовно, різні спогади, передусім позитивні, бо я вперше побачив ці два міста. І зараз я дуже хвилююся: не лише за долі поранених та бійців на передовій, не кажучи про тих, хто поклав своє життя за цілісність нашої вітчизни, а й за заклади і пам’ятки культури цих регіонів. Ця частина нашої культури та історії начебто зараз не така болюча, але вона не має загинути. Думаю, що на фотовиставці «Дня» якнайширше побачу емоції й стан людей, які живуть на сході. Політика Путіна спрямована на розмежування. Дуже важко буде потім відновлювати нормальні відносини. Але нормальні люди на це завжди здатні.

Тетяна ЛІПТУГА, директор Одеського літературного музею:

— Ми дуже раді, що фотовиставка «Дня» проходить у нашому музеї — вона дуже хороша. Я вже подивилася деяку частину робіт: виставка дуже емоційна, велика, серйозна! Дивишся на деякі фото — і душа болить. Експозиція дійсно відображає те, що відбувалося. І мені подобається, що вона не однобока, а дуже різнобічна. Тут і хороше, і погане, і важке, і радісне. На жаль, важкого було дуже багато в цьому році, і всім хочеться, щоб було краще. Прикро за Україну. Виставка мені дуже сподобалося. Я думаю, в п’ятницю буде справжня подія. До речі, ми до неї приурочили художню виставку: зібрали роботи українських художників, з якими ми дружимо, на тему «Молитва про Україну». Тобто захід буде комплексним. Ми залюбки готові співпрацювати і надалі, тим більше, що в нашому музеї є окремий зал журналістики.

Олександр ПРИЛИПКО, журналіст, підприємець, автор «Дня»:

— Перше. Візит «Дня» в Одесу — ще одне свідчення того, що місто потрапляє в український контент. Це дуже приємно. Бо є загальнонаціональна проблема — у нас регіони живуть своїм власним життям, часом дуже замкнутим у своїх територіальних сферах, у тому числі й культурній. Тому чим більше ми будемо виходити в регіонах на загальнонаціональний контент, тим краще. Виставка — це один із приводів.

Друге. Чисто професійний аспект: в Одесі досить багато фотографів. З точки зору фотозйомки — це досить просунутий регіон. Цікаво в професійному плані обмінятися досвідом, подивитися цей симбіоз репортажної і постановочної фотографії й якоїсь філософської, будемо так говорити. Є різні грані фотомистецтва, які завжди важливі.

Третє. Взагалі у нас фотовиставки проводяться дуже рідко, якщо порівняти з іншими регіонами, в тому числі європейськими. Культурних подій досить мало, тому будь-який культурний захід в Одесі — великий плюс.

І по активності публічної сфери, і по тих відгуках, які я отримав від журналістів щодо питань, які ми піднімаємо, я бачу, що все-таки виникає майданчик, де журналісти можуть зустрічатися як однодумці. Ця проблема у нас дуже велика: в нашому журналістському середовищі немає такого паралельного творчого обміну. Дуже добре, що таким чином він з’являється.

Ольга ХАРЧЕНКО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ