Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

«Опинитися в іншій епосі»

У Києві відбувся фестиваль «Вулиця12В» на підтримку ініціативи відкриття Музею на Поштовій
29 липня, 2018 - 13:35

28 липня віряни відзначали 1030-річчя Хрещення Русі. Точна дата історикам не відома, тому святкують у День народження Князя Володимира, який приніс християнство до Київської Русі. Наразі ця дата стає ще більш актуальною та важливою, адже Україна очікує на надання автокефалії Українській помісній православній церкві.

З цієї нагоди в центрі міста відбулося чимало заходів. Найважливішими з них були служба у Володимирському соборі та Хресна хода за українську церкву, яка зібрала 65 тисяч небайдужих українців. Однак традиційними святкуваннями день не обмежився. Наприклад, студенти і волонтери організували фестиваль «Вулиця12В» на Поштовій площі. За історичними джерелами, саме в цьому місці раніше протікала річка Почайна, в якій ймовірно князь Володимир Святославич хрестив Київську Русь у 988 році.

Нагадаємо, що при будівництві торгового центру на Поштовій була знайдена вулиця ХІІ століття, з якої починалося Хрещення Київської Русі і крізь яку проходив міжнародний торговий шлях від варяг до греків. Таким чином, молодь вирішила привернути увагу до цього знакового місця в історії нашої держави, влаштувавши історичний перформанс, присвячений Хрещенню Русі князем Володимиром у річці Почайні. Однак це не єдина мета фестивалю. Так, організатори разом з представниками ініціативної групи «Музею на Поштовій бути» хочуть, щоб якомога більше людей дізналися про унікальну спадщину, яка розташувалася прямо під їхніми ногами.

Більше про захід розповідає один з авторів ідеї проведення фестивалю Марія Бангрович: «Усвідомте, ви зараз стоїте на площі, під якою знайдена справжня вулиця ХІІ століття. Зовсім скоро тут буде побудований національний музей. Яким він буде – залежить тільки від нас з вами».

Основною ідеєю музею волонтери бачать перенесення відвідувачів до часів Київської Русі. «На цьому місці вирішено побудувати національний музей. Щоб він не став черговим місцем, де експонати накопичують пил і де не можна нічого чіпати і фотографувати, ми пропонуємо інтерактивно-перформативний підхід до його наповнення. Що це означає? Уявіть! Ви приходите до музею, а опиняєтеся в іншій епосі. Поруч з вами проходить князь Володимир. Неподалік можна постріляти з лука або скуштувати стародавні страви. Йога, християнство, язичництво... Ця вулиця пам'ятає все. На ній відбувалося багато. З усім цим можна буде познайомитися і відчути дух того часу», – додає Марія.

Фестиваль був поділений на декілька локацій, де відвідувачі мали змогу смачно перекусити, сфотографуватися, розмалювати своє тіло хною, залишити побажання та насолодитися живою музикою.

Найбільший ажіотаж викликав струнний квартет Streetlights Band, який зачарував аудиторію своєю неймовірною грою. Гурт існує вже два роки та не пропускає жодної можливості виступити на фестивалях, щоб підтримати важливі ініціативи.

Локація зі смаколиками проіснувала всього 15 хвилин. Настільки смачними виявилися млинці з варенням за бабусиним рецептом, які пекли весь день студенти Києво-Могилянської академії в жорстоких умовах гуртожитської кухні. Також гостям пропонували трав'яний чай. Збір для нього спеціально підбирала волонтерка Анастасія, яка полюбляє копирсатися в лікарських книгах та вишукувати несподівані рецепти. Вона впевнена, що правильна суміш трав здатна зміцнити імунітет людини та наповнити його бадьорістю.

Дітки були в захваті від можливості зробити собі татуювання за допомогою хни. Не залишилися осторонь їхні батьки – принаймні в черзі дорослих було більше, ніж дітей.

Щодо перспективи проведення таких фестивалів організатори відповіли: «Головне для нас зараз – отримати відгук від людей: сподобався їм такий формат чи ні». Глядачі не були скупі на компліменти. «Ми випадково проходили з донькою неподалік Поштової площі та вирішили подивитися, що тут відбувається. Несподівано для себе потрапили в часи Київської Русі та ще й мали змогу відвідати екскурсію вулицями під Поштовою площею. Це для нас стало приємною несподіванкою», – поділилася одна з родин.

До речі, з коментарів виявилося, що багато з відвідувачів вперше почули про можливість потрапити в підземелля стародавнього Києва. Це, звичайно, не читачі газети «День», адже нещодавно видання опублікувало матеріал «Підземний скарб» про цю унікальну можливість

Владислава ШЕВЧЕНКО, Літня школа журналістики «Дня»-2018, фото авторки

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments