Українські мечі перекуються на рала тільки тоді, коли гасло — Незалежна Держава Українська — перетвориться в дійсність і забезпечить отому ралові можливість зужиткувати рідну плодючу землю з її незчисленними багатствами…
Симон Петлюра, український державний і політичний діяч, голова Директорії УНР

РЕГIОНИ

12 листопада, 2005 - 00:00
ФОТО БОРИСА МАШЛЯНКИ

Гігантський товстолоб «упіймався» на... силікон

Легенди про величезне чудовисько, яке нібито живе у Тернопільському ставі, поширювалися містом давно. То випадково рибалки бачили «щось таке-е-е», то у селян регулярно пропадали качки, що купалися в озері, то нібито поверхнею ставу плавала «русалка» з велетенським хвостом. Словом, усі тернополяни чули, що щось там плаває, а яке то «тернопільське лохнеське диво», ніхто не знав. І ось вчора нарешті рибалки випадково впіймали диковинку! Тернопільський рибалка Віктор Н. (прізвище називати відмовився категорично. — Авт. ). впіймав 25-кілограмового товстолобика. Півтораметровий 30-річний гігант попався на банальну... силіконову рибку-приманку. Як розповідав рибалка, він довго не знав, хто є уловом — він чи рибина. Тривалий час товстолобик тягав по-озеру Віктора. Благо, старенький резиновий човен витримав із гідністю випробування. За даними рибалок-істориків, такої рибини на Тернопільському ставі ще ніколи не ловили, з часів утворення ставу. А це, не більше не менше, а з 1540 року, повідомляє Борис МАШЛЯНКА , Тернопіль.

Двірники перекваліфіковуються у сторожі

Окремі двірники Вінниці, у чиїх кварталах розташовані пластмасові контейнери для сміття, віднедавна ще стали й сторожами. За рознарядкою жеків, двірники виходять на роботу раніше й слідкують за тими, хто виносить сміття. Таким чином міська влада Вінниці намагається протистояти тим, хто вже втретє підпалює євроконтейнери фірми «Грінко», яка проводить у місті експеримент із поліпшення вивезення сміття. У жодних з випадків підпалу винних не знайшли. В.о мера Вінниці Віктор Козак каже, що Вінниця — не виняток. Контейнери компанії псують і в інших містах України, де «Грінко» намагалась поліпшити вивезення сміття. Проте підпали контейнерів — це не єдина проблема, з якою компанія зіткнулась у Вінниці. За інформацією начальника міського управління комунального господарства Анатолія Уздеміра, надані послуги з вивезення сміття «Грінко» оплатили тільки на 30%. Тому ймовірно, що через кілька місяців буде йти мова про провал експерименту, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА , «День».

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ