Віднайшовши героїчний життєвий ідеал, нація не боїться вже ніяких фізичних ударів
Олег Ольжич, український поет, політичний діяч, археолог, очолював культурно-освітню референтуру ПУН (1937)

«Робота на публіці дисциплінує»

У Дніпрі збираються провести всеукраїнський фестиваль блогерів і наступного року
19 червня, 2017 - 14:37
ФОТО АВТОРА

У Дніпрі завершився Всеукраїнський фестиваль блогерів «Дніпровський пост». Участь в ньому брали понад 40 відомих блогерів, чия аудиторія — близько мільйона передплатників по всій Україні й далеко за її межами. Учасники фестивалю провели сім панельних дискусій у форматі відкритого діалогу та обговорили з містянами найгостріші теми сучасності. Сам форум представників вітчизняної блогосфери проходив у рамках програми міського голови Дніпра Бориса Філатова «Культурна столиця». Серед запрошених були відомі художники, телеведучі, письменники, журналісти, народні депутати й навіть церковнослужителі.

Гості фестивалю відзначали, що незалежно від результатів, для них це — дуже цікавий проект. «Ми запросили найбільш знакових і авторитетних блогерів — лідерів громадської думки. Ми не вибирали їх за прихильністю. Серед них, скажімо відверто, є люди, з якими у нас розходяться погляди. Але це — можливість у форматі живої дискусії обговорити нагальні проблеми», — сказав на відкритті фестивалю мер Борис Філатов. Основна частина панелей проходила в Музеї українського живопису, який останніми роками перетворився на один з провідних культурних центрів Дніпра.

Предметом обговорення блогерів стали найбільш актуальні проблеми нашого життя, внутрішня й зовнішня політика, проблеми економіки, а в останній день учасники фестивалю говорили про інформаційну війну, яка розгорнулася в умовах російської агресії в Криму та на Донбасі. Це стало логічним підсумком спілкування людей, що впливають на формування громадської думки в Україні. «Загальний бюджет російської пропагандистської машини становить 1,2 млрд доларів. Так, наприклад інформаційне агентство «Спутник» готує контент 24 мовами. І коли де-небудь у Болгарії або Румунії місцевий журналіст намагається знайти інформацію про Крим або Донбас, Google індексує йому підрозділ сайту «Спутник», а не українські видання. Українці не можуть дати відсіч цій машині хоча б тому, що ми не маємо на це такого великого бюджету», — вважає блогер Павло Казарін.

Незважаючи на те, що недоброзичливці фестивалю шукали в ньому подвійне дно, підозрюючи організаторів у таємних задумах і прихованому піарі, й навіть у марнотратстві, більшість блогерів зійшлися в тому, що такі форуми варто продовжити.

 «Вчора й позавчора я була на Фестивалі блогерів, і мені було дуже цікаво. Більшість спікерів були гідними того, щоб їх слухати. Більшість панелей були такими, щоб залишити матеріал для довгих роздумів. Музей українського живопису добре впорався як локація, хоча й не був готовий до такого напливу відвідувачів. Публіка, у свою чергу, терпляче стояла в проходах, слухаючи майже двогодинні панелі з усього лише десятихвилинною перервою. Фактично, це були два дня втіленого Facebook. І людям це подобалося — як тим, що на сцені, так і тим, хто був у залі. Можливо, це не для усіх є очевидним, але це вагомий камінь, який було кинуто в інформаційні води, і який буде довго поширювати хвилі, розносячи слово “Дніпро”», — написала блогер та письменник Вікторія Наріжна. Ще один учасник фестивалю — Євген Кузьменко, розділяє таку думку. «... Але — як же це круто. І щодо організації, і щодо порушених сенсів. І хоча міста я до ладу так і не побачив (багато панелей, все хочеться побачити й почути), але відчуваю, що непогано вже його знаю. Завдяки людям, які приходили й слухали, і раділи, і обурювалися, і ставили питання, на які ми зазвичай не знаходили відповідей. Так, усі блогери дуже різні: на кожен великий талант припадає по кілька дрібних примх і великих маній величі. Однак люди, що підходили до мене із залу, казали: «Хлопці, приїжджайте ще, нам такої розмови не вистачає». І ось чому я ще раз хочу сказати: Дніпро, це було круто. Дніпро, спасибі тобі!», — зазначив він. «Дніпряни товариські й гостинні. Блогери у житті виявилися милими й не агресивними людьми. А деякі навіть приємними. Фестиваль закінчився, але життя триває. Дякую!», — поділився враженнями народний депутат Борислав Береза.

Позитивними виявилися й чимало відгуків користувачів Facebook. «Кращим інтелектуальним шоу країни» називав фестиваль у Дніпрі Сергій Іванов-Малявін. «Мені фестиваль подобається. Блогери на публіці виглядають цікавішими, зібранішими, більш сконцентрованими, ніж у «міжсобойчику». Робота на живій публіці дисциплінує і змушує мобілізуватися. Добре придумані панелі — це вже пряма заслуга організаторів. Дніпро сьогодні, як місце проведення фестивалю, правильніше, ідейно, скажімо, за Київ», — написав він.

У свою чергу, головний організатор фестивалю «Дніпровський пост» Євген Гендін впевнений, що про форум блогерів тепер почула вся Україна. «Були й суперечки, й дискусії. Були обговорення в соціальних мережах, як позитивні, так і негативні. Дякую усім, хто підтримав фест. Впевнені, що наступного року повторимо», — написав він.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Рубрика: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments