Як в нації вождя нема, тоді вожді її — поети
Євген Маланюк, український письменник, публіцист, громадський діяч

Шок від норми

22 жовтня, 1999 - 00:00

Дорогі друзі!

Сьогодні ми пропонуємо вам вкладиш — вісім шпальт листів читачів «Дня». Піти на цей крок нас спонукала та безліч листів, які щодня приходять у «День», які ми не можемо розмістити на наших усього восьми щоденних шпальтах, але небайдужість і глибока змістовність цих листів не дозволяє нам просто залишити їх у шухлядах журналістських столів.

Постійні читачі нашої газети вже, напевно, помітили, що «День» не просто робиться для них, а — разом із ними, в тісному партнерстві. Уже створено «Клуб експертів «Дня», до якого приєднуються все нові й нові члени. Діти, які пишуть у «День» як учасники наших конкурсів для них («Що б я хотів змінити в Україні?», «Герой нашого часу»), приєднуються до своїх батьків (для них у нас зараз відкрито сторінки конкурсів «Сімейний альбом України», «Уїк-енд у Ризі», «Експерт «Дня» та інші) й навпаки.

Чесно кажучи, спочатку, рік тому, коли ми вирішили запропонувати країні абсолютно нову ідею такої газети, в якій би «нація розмовляла сама з собою» саме буквально, й серед нас були скептики, які не вірили, що читачеві необхідне таке інтенсивне спілкування. Але виявилося, що в країні, в якій уже все суцільно загорнено в цензуру й закупорено в одностайність, думки людей шукають виходу. З'ясувалося, що, по суті, не пропонуючи нічого виняткового, ми неначе відкрили шлюзи — й самі пізнали деякий шок від того спілкування, в яке поринали з головою — і з нами, й один із одним, у якому тепер беруть участь наші читачі й котре, взагалі-то, нормальне для будь-якого громадянського суспільства. Й те, що відбулося, важливо не лише для нас, журналістів, не лише для газети, а й для України загалом. Бо ми разом із нашими авторами демонструємо країні, які в неї розумні, інтелігентні, незашорені люди, особистості з розпрямленою спиною, активні громадяни. На них могла б спиратися будь-яка наймогутніша держава, котра бажає створити своїм громадянам нормальні умови для їхньої самореалізації, впевненості в майбутньому й процвітання країни.

А ще це важливо для України тому, що «День» став ніби посередником між тими, хто потребує доброти, й тими, хто готовий її віддати. Завдяки листу в «Дні» зустрілися вчителька музики з Луганська Ольга Соболева, яка грала в підземних переходах, щоб заробити своїй учениці на флейту, й співробітники банку «Надра», які на святкуванні триріччя «Дня» дівчинці флейту подарували. Після листа Олени Матвієнко з міста Суми знайшлися ті, хто був готовий оплатити її навчання. Сільській бабусі Вірі завдяки «Дню» небайдужа людина відправила для підтримки невелику, але таку необхідну їй суму... Тим самим ми знову й знову підтверджуємо той принцип, що став для «Дня» одним із головних: доброта може все, якщо її організувати. Кожний порух душі наших читачів — це знак того, що, обмірковуючи й вирішуючи разом глобальні проблеми, ми не забуваємо й про те, що зовсім поруч є ті, хто потребує нашої підтримки...

Сьогодні ми хочемо запропонувати нашим читачам подумати разом над Статутом «Клубу експертів «Дня». Ми вже дозріли, здається, для того, щоб сформулювати наші прагнення й наші надії. Пропонуючи читачам «Дня» надсилати свої пропозиції — невеликі проекти Статуту, я, у свою чергу, вже точно знаю один із тих пунктів, що там обов'язково має бути. «Читач «Дня» зобов'язаний на перший поклик прийти на допомогу іншому читачеві газети». І всі ми повіримо в те, що згодом така практика стане нормою й для всього нашого суспільства, а шокувати буде її відсутність.

Лариса ІВШИНА, головний редактор газети «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments