Та й що ж то за народ, коли про свою користь не дбає і очевидній небезпеці не запобігає?
Іван Мазепа, український державний діяч, гетьман Лівобережної України, гетьман Війська Запорізького обох берегів Дніпра

«Сильній армії – міцний дух!»

Книги з Бібліотеки «Дня» передано військовим навчальним закладам України
23 квітня, 2014 - 20:58

Дух нових часів відчувається у Київському військовому ліцеї ім. Івана Богуна сповна. Й дух цей – український. Стіну одного з центральних коридорів закладу сьогодні прикрашає меморіал Небесній Сотні, а гасло «Слава Україні! – Героям слава!» стало не менш вживаним серед ліцеїстів, ніж традиційні військові вітання. Саме тут сьогодні відбулася презентація суспільно-патріотичної акції «Сильній армії – міцний дух!», що її започаткував Благодійний фонд сприяння ініціативам газети «День» спільно з Міністерством оборони України та Національною Спілкою письменників України.

25 наборів книг з Бібліотеки «Дня» було вручено представникам військових вищих навчальних закладів України – Національного університету оборони України ім. І. Черняховського, Української військово-медичної академії, Національної академії внутрішніх справ, Національної академії служби безпеки України та ін. За словами організаторів, їм вдалося охопити не лише всі основні військові вузи, але й численні ліцеї та військові кафедри по всій Україні. Бібліотеки кожного з них поповняться серіями «Бронебійна література», «Підривна література», а також виданнями «Сила м’якого знака» та «Україна Incognita». Нагадаємо, що це вже далеко не перша подібна акція. Так нещодавно «День» висадився з інтелектуальним «десантом» у київській спеціалізованій школі №216.

Розпочався сьогоднішній  захід з виконання духовного гімну України «Боже великий, єдиний, нам Україну храни» під акомпанемент військового оркестру. Потім до слова запросили гостей, серед яких благодійники, представники Міністерства оборони та депутатського корпусу.

– Сьогодні крім озброєння і матеріальної допомоги наша армія і особливо ті курсанти, студенти й ліцеїсти, які планують поповнити її лави у майбутньому, конче потребують підсилення патріотичного виховання, – сказав президент Фонду сприяння ініціативам газети «День» Микола ГРИЦЕНКО. –  На жаль, в нашій минувшині досі багато білих плям, які ми не відкрили самі для себе. Якою була українська історія насправді? Ким були наші герої? Вітчизняні історики, соціологи, політологи, які активно співпрацюють з газетою «День», намагались відповісти на всі ці запитання. Їхні розвідки стали основою для таких видань як «Сила м’якого знака» та «Україна incognita». Не змогла б відбутися ця акція й без допомоги наших меценатів – Олександра Юркова, Василя Кривобок, Анна Свириденко та багатьох інших небайдужих людей, які відгукнулися на наш заклик. Щиро вдячний їм за це!

– Ви можете запитати, для чого солдату читати книжки, – продовжив народний депутат України, член комітету з питань національної безпеки та оборони Юрій СИРОТЮК. – На перший погляд здається, що боксер сильніший за шахіста, але історія показує, що більшого успіху в житті досягають саме «шахісти». Можу поділитися власним досвідом. Якби я щодня не читав газети «День» і книжок, які друкує це видання, то напевно не став би народним депутатом. Той, хто знає правдиву історію України (а саме її й розповідають книжки з Бібліотеки «Дня»), той розуміє, що війна, яка почалася сьогодні на східних кордонах нашої країни, насправді триває вже 360 років. В ній брав участь ще Іван Богун, ім’я якого носить заклад, в якому ми перебуваємо. Саме він був тим козацьким полковник, який не поїхав разом з Богданом Хмельницькими до Переяслава підписувати угоду з російським царем. Він не вірив, що сподіваючись на чужі сили, можна виграти війну. Історія і справді не знає таких прецедентів. Ніхто ніколи не буде просто так посилати своїх дітей, щоб вони вмирали за нашу незалежність. Тільки ми самі можемо захистити свою країну! Але ті, хто вивчав історію, знають також і те, що ще ніхто ніколи не перемагав Україну у відкритому протистоянні. Перемагали підступами і зрадами. Український солдат як фенікс завжди відроджувався з попелу. Це українські солдати не дали монголо-татарам знищити Європу у ХІІІ столітті. Це українські солдати-козаки на чолі з Сагайдачним зупинили османську Порту, яка хотіла завоювати весь світ і знищити християнську цивілізацію. Це українські солдати гетьмана Виговського у 1659 році розгромили стотисячне московське військо! Сьогодні перед Богом і перед поколіннями тих, хто загинув за цю землю, ми відповідальні за те, щоб захистити Україну.

Детальніший репортаж з акції «Дня» «Сильній армії – міцний дух!» читайте в найближчих номерах газети.

Роман ГРИВІНСЬКИЙ, «День», фото Артема СЛІПАЧУКА, «День»
Рубрика: