Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

«Треба не лише самому прочитати, а й порекомендувати друзям»

«День вдячності». Приєднуйтесь!
8 серпня, 2019 - 19:53

Ми починали свою книжкову серію тому, що щось не так викладали нам у школах і університетах. Мета була складною, але дуже важливою — показати цілісну програму перенавчання суспільства і судячи з того для школярів та студентів наші видання ставали якісними підгрунням до  підручників історії, то йдемо правильним шляхом. Нині серія «Бібліотеки «Дня» складається із 22 книжок і п’яти альбомів. Восени цей список видань поповниться новинкою — «День вдячності», яку ми представимо восени на 26 BookForum у Львові. Вона — про людей (іноземців), які позитивно вплинули на  історію України.

Нагадаємо, вже 17 років поспіль, щорічно бібліотечна серія «Дня» поповнюється цікавими новинками. А починалось усе з книжки «Україна Incognita» і як наголосила автор проєкту, головний редактор «Дня» Лариса Івшина, «ми поставили перед собою масштабне завдання — привернути увагу суспільства до маловідомих сторінок історії, а ще дати можливість небайдужим громадянам читаючи думати та аналізувати минуле, а також бачити перспективу майбутнього»...

Чотири роки тому запропонували читачам долучитися до передоплати в редакції «Дня» (це нам дає змогу вивчити запит авдиторії, а для читачів з’явилася можливість заощадити кошти — від 30—40% від вартості видання). Нині цим скористалися 20 читачів із різних регіонів України.

Тетяна ОСТАШКО, кандидат історичних наук, м.Київ:

— «День» вважаю явищем в українській культурі. Розпочала читати газету з перших номерів і до сьогодні. Я не лише читач, а й автор кількох публікацій на історичну тематику, зокрема про українського амбасадора В’ячеслава Липінського; відомого ученого-правника та історика Сергія Павловича Шелухіна. Нагадаю, він був палким прихильником ідеї української державності в історії й політиці, яка для нього була тісно пов’язана з засадами права й моралі. В Українській Центральній Раді він очолював позапартійну фракцію самостійників, послідовно дотримуючись концепції цілковитої законності прав України на творення власної держави. Писала я й про бойового офіцера УНР Петра Болбочана. Його героїчний військовий шлях обірвався в неповних 36 років. Виправдане цькування політичним керівництвом Директорії військового професіонала, палкого патріота України завершилося драматичним фіналом — необґрунтованим звинуваченням у спробі державного перевороту та розстрілом... А ще про українського громадського і культурного діяча, мецената Євген Чикаленка, який належить до найкращих представників інтелігенції, що присвятили себе самовідданому служінню справі національного відродження... Я пишаюся, що входила до когорти авторів книги «Ave...», яка розказує  про «загублену» українську аристократію...

У особистій книгозбірні маю полку видань «Дня» — це десь десять книжок: «Котел, або Справа без терміну давності», «АVE. До 100-ліття Гетьманату Павла Скоропадського», «Сестра моя, Софія», «Корона, або Спадщина Королівства Руського» та інші. Впевнена, що «День вдячності» (книжка, яка обіцяє розказати про особистості, зокрема, іноземців, які кожний на своєму місці робили добрі справи для України), посяде достойне місце в списку видань, які треба не лише самому прочитати, а й порекомендувати друзям. До речі, замовила два примірники для себе і, як презент, товаришам.

Анна БАБIЙ, хімік, м.Черкаси:

— Підписую «День» уже років зо п’ять, а раніше регулярно купувала газету. Нині підписалася на тижневий випуск, а новини читаю по інтернету з фейсбук-сторінки «Дня». Приваблює ґрунтовність і важливість тем, що підіймає газета. Нині в мене зібралась уже чимала особиста бібліотека ваших книжок. Першою став двотомник «Екстракт». Чесно скажу, що спочатку важкувато читалось, але поступово втягнулась. Почала шукати й інші видання. Однією з родзинок вважаю «Силу м’якого знака», цікавою є й «Бронебійна публіцистика» та «Сестра моя, Софія»... Знаєте те, що не змогла купити в книгарнях брала читати в місцевій бібліотеці. Мені подобається, що «День» пропонує свіжий погляд для ключові події української історії, і дає нам, читачам, переосмислити витоки і саму природу української державності. Мені запали в душу слова головного редактора «Дня» Лариси Івшиної в одному інтерв’ю про те, що нам, українцям, за багато століть під Московією відбили прагнення заглядати за «історичний горизонт». А Росія перебрала на себе місію «центру» — це не виправдано... Саме Україна — природний синтез Заходу і Сходу! .Останнє моє придбання — «АVE. До 100-ліття Гетьманату Павла Скоропадського». Можна сказати, що майже зі всіма книжками з вашої бібліотечної серії я знайома (крім «Україна Incognita» — бо це вже раритет). Назва новинки «День вдячності» мене заінтригувала, а тому вже зробила заказ.

Назар ЗАКОТЮК, студент-історик, Рівненська область, смт Квасилів:

— Про те, що є всеукраїнська газета «День» знаю давно, а регулярно читати це видання став два роки тому в інтернет-версії. Цікавлюся переважно рубриками «Політика» та «Історія і Я». Про книжки «Бібліотеки «Дня» дізнався з сайта газети. «День вдячності» стане вже другою книжкою з вашої серії. Минулого року я придбав «АVE. До 100-ліття Гетьманату Павла Скоропадського». Дуже класна книжка, і думаю, що ваша новинка теж буде цікавою.    

Iгор БУЗНИЦЬКИЙ, підприємець, м. Київ:

— Я шукав якісну періодику, купляючи різні видання, і одного разу натрапив на «День» і прочитав все з першої і до останньої сторінки. Знаєте, у нас стільки друкується всілякого бульварного сміття, а тут немов ковток чистого повітря! Хотів знати про своє коріння і правдиву історію, а не переписану і прикрашену цензорами радянської доби, і це знайшов у статтях вашої газети. Під час Революції Гідності я був вражений лекцією, яку прочитала пані Лариса Івшина на Майдані. Після того особисто познайомився з головним редактором газети, яку вважаю №1 в Україні.

Маю практично всю книжкову серію. Коли дізнався про новинку «День вдячності», то зробив замовлення п’яти примірників. Один лишу собі,  а чотири екземпляри дарую редакції, аби ви, на свій розсуд презентували або тим, хто з активних читачів немає змоги купити книжку, чи як приз учасникам Фотовиставки «Дня».

Щоб передплатити новинку треба звернутися до відділу реалізації газети «День»,

•  телефон: (044) 303-96-23,

•  електронна адреса: amir@day.kiev.ua.

Є ще один варіант — попередньо замовити книгу «ДЕНЬ ВДЯЧНОСТІ» ви можете за посиланням      

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ