Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Три десятиліття у відчуженні

21 квітня, 2016 - 10:38
ІВАН ШАМЯНОК, ЯКИЙ 30 РОКІВ МЕШКАЄ ПОРЯД ІЗ ЗОНОЮ ВІДЧУЖЕННЯ, ПОРАЄТЬСЯ ПО ГОСПОДАРСТВУ У СВОЄМУ БУДИНКУ. ПОПРИ ВІК, ЧОЛОВІК САМ НАБИРАЄ ВОДУ З КОЛОДЯЗЯ І НАВІТЬ ТРИМАЄ СВИНЕЙ. МОЖЛИВО, ЛЮБОВ ДО РІДНИХ СТІН, ПОМНОЖЕНА НА ВІДСУТНІСТЬ МЕТУШНІ В ОТРУЄНОМУ РАДІАЦІЄЮ СЕЛІ, І СПРАВДІ Є СЕКРЕТОМ ДОВГОЛІТТЯ? / ФОТО РЕЙТЕР

Секрет довголіття — у тому, щоб не покидати місця, де народився, переконаний 90-річний білорус Іван Шамянок. Особливість у тому, що Іван живе у селі Тульговичі, поряд із зоною відчуження Чорнобильської АЕС.

До аварії на ЧАЕС тут було більше 300 дворів, після вибуху на реакторі село потрапило у зону відселення, і майже всі мешканці покинули свої домівки. Фактично зараз в околицях не залишилося нікого, крім племінника довгожителя. Нині Тульговичі — єдиний населений пункт Хойницького району Гомельської області, де постійно проживають люди.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ