Нас послано тільки пророкувати воскресення мертвих і будить сонних. Се наше діло.
Пантелеймон Куліш, український письменник і громадський діяч

В університеті у Луцьку стане тепліше

Завдяки спільному проекту МОН, Європейського інвестиційного банку Північної екологічної фінансової корпорації
11 березня, 2019 - 13:05
ФОТО EENU.EDU.UA

Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки отримає фінансування від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) та Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO) у межах ІІ фази спільного з Міністерством освіти і науки України (МОН) проекту «Вища освіта України». Про це повідомляє відділ міжнародних зв язків університету.

Кошти будуть інвестовані в інфраструктуру університету упродовж наступних 5 років за рахунок ЄІБ (80% обсягу фінансування) та спеціального фонду університету (20% обсягу фінансування). Зокрема, у межах проекту заплановано утеплити фасади, дахи та долівки у всіх навчальних корпусах та гуртожитках СНУ імені Лесі Українки, замінити вхідні двері, встановити системи LED-освітлення, індивідуальні теплові пункти з автоматичним регулюванням, модернізувати системи опалення та вентиляції з рекуперацією повітря. Це дозволить зменшити витрати на опалення та електроспоживання на суму понад 10 млн щорічно. Зекономлені кошти будуть спрямовані на розвиток матеріально-технічної бази, при цьому кожна з будівель СНУ перетвориться у дослідну модель, яка надасть можливість створити навчальні лабораторії, де студенти вдосконалюватимуть свої практичні навички та проводитимуть дослідження.

Проект «Вища освіта. Енергоефективність та сталий розвиток» МОН реалізує завдяки грантовій угоді з Європейським інвестиційним банком і Північною екологічною фінансовою корпорацією, яку було підписано 19 грудня 2016 р. під час візиту української урядової делегації до Брюсселя. Проект ініціювало та розробило Міністерство освіти і науки України спільно з ЄІБ задля підтримки українських університетів у сфері ефективного використання енергоресурсів. На даний момент Європейський інвестиційний банк реалізує в Україні 14 проектів на загальну суму 3,067 млрд євро. Крім того, 5 проектів загальним обсягом 302 млн євро перебувають на різних стадіях підготовки.

«Енергоефективність – важливий елемент справді сучасного життя, з думкою про людей і природу, скорочення енергетичної залежності і розвиток нових технологій. Радіємо бути в команді переможців!» – каже Анна ДАНИЛЬЧУК, проректор з науково-педагогічної роботи, євроінтеграції та роботи зі студентами Схвдноєвропейського національного університету  імені Лесі Українки.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

comments powered by HyperComments