Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього
Мігель де Сервантес, іспанський новеліст, драматург і поет, класик світової літератури

«Ви звикнете працювати інтенсивно»

Випускниця Літньої школи журналістики 2017 року Марина Ліберт розповіла учасницям ЛШЖ-2018, які перспективи відкриває цей проект «Дня»
20 липня, 2018 - 18:41

Особливою гостею третього навчального  тижня ЛШЖ стала випускниця минулорічної школи – Марина Ліберт. Зустріч із «літньошколярками» наша гостя, студентка Брюссельського вільного університету розпочала із неформального знайомства. Як і більшість «школярів», які потрапляють до газети «День», Марина має власну історію. «Оскільки кожного року я приїжджаю до України, бо я звідси родом, не дивно, що саме тут я вирішила спробувати себе в журналістиці. А газета «День» мені у цьому допомогла», – зізнається Марина. Про перешкоди, які вона здолала, про труднощі, з якими зіштовхнулася, та неоціненний досвід, який отримала, та про багато іншого мали змогу дізнатися представниці вже ЛШЖ-2018.

Крім того, обговорили і питання стереотипів щодо нашого народу в бельгійців, особливостей мас-медійного простору України, покращень, які відбуваються в столиці тощо. Звісно, студенткам було цікаво дізнатися, чому саме в Україні дівчина з бельгійським громадянством вирішила здобути новий досвід. На що Марина відповіла, що в Бельгії таких перспектив для студентів немає, як в Україні. Там роботодавці вимагають одразу професіонала з дипломом та досвідом роботи, а тут для студентів є така чудова ініціатива, як Літня школа журналістики «Дня». Марина Ліберт радо ділилася своїми знаннями та досвідом, який вона отримала у стінах газети «День».

Розповіла й про перспективи та нові горизонти, які відкриваються після закінчення Літньої школи журналістики. «Після літньої школи ви захочете щось робити, створювати, придумувати, ви звикнете інтенсивно працювати та досягати нових вершин. ЛШЖ додасть вам нових амбіцій», – переконана Марина. Окрім того, вона зазначила, що спочатку шукала нові проекти, писала статті, потім пройшла відбір до молодіжного парламенту Бельгії, де її взяли на «посаду» депутата, а в майбутньому, вона хоче спробувати пройти конкурс і на «посаду» міністра. На сьогодні Марина також активно працює над науковим журналом, який створили здобувачі PhD у Бельгії. Його місія полягає у тому, щоб закликати молодь писати перші наукові статті – і це дає можливість опубліковувати свої роботи. І саме журналістський досвід у ЛШЖ «Дня» став вагомим чинником на користь Марини при відборі на зазначені проекти.

А найяскравішим спогадом з ЛШЖ-2017 для випускниці стала перша зустріч, за яку вона була відповідальна, – з послом Японії в Україні.

Наостанок гостя подякувала газеті «День» та дала пораду молодими журналістам: «Потрібно шукати можливості та реалізовувати себе у різноманітних напрямках».

Щира, душевна, не довготривала, проте змістовна бесіда залишила у «літньошколярок» лише приємні враження, а обговорені питання та настанови дали підстави для роздумів.

«ЛІТНЯ ШКОЛА ЖУРНАЛІСТИКИ ВЖЕ – ЯК РОДИНА»

Дар’я ЧИЖ, Київський університет імені Бориса Грінченка:

–  Літня школа журналістики вже як родина. Кожен учасник, як член сім’ї, ділиться своїм досвідом. Марина Ліберт була не просто нашою гостею, а частинкою команди. Ми почули від неї, який потужний поштовх до створення нових проектів дала Літня школа, а також які перспективи відкрилися у дівчини після її закінчення. Студентки дізналися про різницю ЗМІ у Бельгії та в Україні, як навчатися, де шукати наснаги та як невтомно розвиватися. В Україні у Марини сім‘я, тому вона приїжджає до Києва кожного літа. Її мама дізналася про можливість пройти практику в школі «Дня», саме тому минуле літо дівчини було розумним, як у нас цьогорічне. Для неї дуже критичним є питання мови. Вона знає українську, важко сприймає російську, тому не розуміє, як ці мови можна асимілювати. У Бельгії, наприклад, дуже відстоюють фламандську мову. Потрібно бути стійкими в цьому плані. Коли ми запитали Марину які є стереотипи у Бельгії про українців, то почули про забобонність наших людей, їх любов до смачної їжі і те, що наш президент «торгує шоколадками». «Але в Бельгії шоколад смачніший», – не просто сказала Марина, а й пригостила. Тож кінець зустрічі у нас вийшов по-справжньому солодкий.

«ДЛЯ САМОРОЗВИТКУ НЕ МОЖЕ БУТИ МЕЖ»

Яна ХРОМ’ЯК, Київський університет імені Бориса Грінченка:

– Зустріч із випускницею ЛШЖ-2017 дала мені ще раз зрозуміти, що для саморозвитку не може бути меж, а світ не такий вже й страшний та великий. Все можливо, коли вчиш мови (а наша гостя знає аж 9!) та маєш цікавість до життя. А ще – як гартуєш свій стиль та вмієш проявити себе. Якщо людина справді хоче підкорити нові вершини, можливості самі знайдуть її та затягнуть у роботу. Гадаю, ЛШЖ-2018 – один з таких шансів у житті, що дає потужний старт та спрямовує кожного у потрібне русло.

«ЛІТНЯ ШКОЛА ЖУРНАЛІСТИКИ ЗАДАЄ ТЕМП І РИТМ ЖИТТЯ»

Ірина ЛАДИКА, Львівський національний університет імені Івана Франка:

– Літня школа журналістики задає темп і ритм життя – швидкий та амбітний. Таке перше враження від спілкування з Мариною Ліберт. Дівчина надихнула не зменшувати оберти після закінчення школи «Дня», а шукати нові можливості для саморозвитку та кар’єрного зростання. Тим паче, якщо зазначити у своєму резюме рядок «закінчила Літню школу «Дня»», то на співбесіді уже не треба пояснювати, що ти стресостійка, відповідальна та пунктуальна. Після таких зустрічей за спиною виростають крила, здається, що реально усе і зачинених дверей не існує. Марина ще раз нагадала, що треба мислити глобально.

Літня школа журналістики відбувається за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні.

Ірина ПІЦЬ, Літня школа журналістики «Дня»-2018, фото Руслана КАНЮКИ, «День»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments