Якщо свобода взагалі щось значить, то це право говорити іншим те, чого вони не хочуть чути
Джордж Оруелл, британський письменник і публіцист

Як справи українців у Росії?

6 жовтня, 2000 - 00:00

Чи часто звертається «День» до теми закордонного українства? Ось зовсім недавно потрапила до мене вісточка від воронезьких українців — місцевий краєзнавець Олексій Дев’ятко надіслав вирізку з місцевої газети зі своєю статтею «Господарство слобожан». Сам автор належить до тих людей, яким не байдужа доля української культури на наших етнічних землях. Роками він б’ється об мур місцевого чиновництва, щоб привернути увагу до теми «Слобідська Україна», і роками йому відповідають одне і те ж: «Вопросы сохранения остатков украинской культуры нас не интересуют». Знайома картина?

Тому, якщо пан Путін з Держдумою так вболіває за долю «русскоязычных», та й наші «ліберали» з їхніми правами людини (про обов’язки людини не йдеться) про це клопочуться, то не гріх, думаю, «Дню» підтримати права українців у Росії.

Цим ви зробили б одразу кілька благородних справ:

1) підтримали б українців Воронезької областi;

2) привернули б увагу читачів до теми «Слобожанщина», особливо до наших слобожан — харків’ян, сумчан;

3) одержали б ще ряд зацікавлених читачів за межами України;

4) подали б добрий наочний приклад нашому «русскоязычному населению», показавши їм, як обрусілі українці (приклад тому — Олексій Дев’ятко) відстоюють нищену і гноблену віками українську історію, традицiї, культуру. А тут, в Україні, чи назвете багато «російськомовних», які хоч кисле слівце замовлять за неї?

Ольга ВАЛОВСЬКА, читачка і, свого часу, експерт «Дня», Вінниця
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments