У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

Як змінюються сюжети

Олег НИЧ — про те, чим став фотоконкурс «Дня» для нього як фотографа і громадянина
16 серпня, 2018 - 16:44
«ОРКЕСТР ПІДВОДНОГО ФЛОТУ»

Для мене як фотографа фотоконкурс «Дня» став майданчиком професійного росту. А як для громадянина — це простір для роздумів, аналізу, радості, смутку, інколи болю і сорому. Сюжети фотографій змінюються разом із країною. І незрідка стають попередженням, передбаченням, а не просто констатацією фактів. Узагалі газета «День» унікальна тим, що її теми, сюжети, фото не тільки спонукають замислитись, але, я сказав би, дисциплінують розум. А для фотографа надзвичайно важливо, щоб його роботи, крім естетики і технічності, містили думку.

Я беру участь у фотоконкурсах «Дня» з 2006 року. Хочу висловити вдячність своєму другу і дуже талановитому фотографу Борисові Корпусенку за його пораду мені взяти участь у конкурсі. Також вдячний Євгенові Кириловичу Марчуку за свою першу нагороду, якою було відзначено фото духового оркестру агрофірми «Ольгопіль». Хлопці були одягнені в морську форму і сиділи на підводі. Світлина мала відповідну назву: «Оркестр підводного флоту».

«ГРАЙЛИВИЙ НАСТРІЙ»

Колектив «Дня» робить усе можливе для того, щоб привезти цю фантастичну «галерею на колесах» в якомога більшу кількість міст України. Моїм рідним Чечельнику та Ольгополю дуже поталанило в тому, що директор агрофірми «Ольгопіль» Павло Євгенович Каленич — великий шанувальник мистецтва — став партнером фотоконкурсу. І завдяки цій співпраці фотовиставка «Дня», подорожуючи Україною, вже шість разів завітала до нас. Мені дуже приємно, що в такому плідному партнерстві відіграло свою роль фото 2006 року «Оркестр підводного флоту». А ще я гордий тим, що можу бути частиною того великого проекту «Дня», який їздить Україною. Адже ці подорожі — то є не лише фотовиставка, а й велика просвітницька робота. Маю тверде переконання: якби те, що втілює в життя газета «День», отримувало більшу підтримку, то можна було б не тільки передбачити війну та окупацію, а й запобігти цим тяжким випробуванням, які випали на долю України. Адже «День» боровся за розширення Українського простору в Донецьку та Севастополі ще задовго до окупації.

Тема цьогорічного конкурсу — «Фото першої шпальти». Безумовно, диригентом творчого простору «Дня» є головний редактор Лариса Олексіївна Івшина. І, мабуть, саме завдяки їй і створюється така висока концентрація інтелекту і творчості. Бажання бути завжди на висоті і є втіленням теми «першої шпальти». Коли я аналізую світлини, які представлені в галереї «Дня», то розумію, що практично всі роботи варті того, щоб потрапити на першу сторінку. Тішуся з того, що мої роботи таки побували на першій шпальті. І, звісно, сподіваюся, що й цього року мої фото будуть представлені на виставці й візьмуть участь у ювілейному ХХ Фотоконкурсі «Дня».

Олег НИЧ, Вінниччина
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments