Все можна виправдати високою метою — та тільки не порожнечу душі
Павло Тичина, український поет, перекладач, публіцист

За вірність обраному шляху

Корони «Дня» удостоєні історики Юрій Терещенко, Тетяна Осташко та Георгій Папакін — за нонконформізм у науці
28 грудня, 2018 - 11:09

Легко досліджувати тему, яка визнана фахівцями, і суспільством також,  перспективною, «трендовою» і беззаперечною. Значно важче — думати над проблемою або добою історії, які внаслідок  низки причин (часто політичних) перебувають на «маргінесі» громадської уваги, переконувати суспільство: отут і криються дуже важливі  для нації речі. До того ж, долаючи стереотипи пострадянської історіографії.

Професор Юрій Іларіонович Терещенко, його дружина, історик Тетяна Сергіївна Осташко та доктор історичних наук Георгій  Володимирович Папакін не одне десятиліття свого життя віддали тому, аби розповісти українцям про Гетьмана Павла Скоропадського, про значення зробленого ним.

Володарі цьогорічної Корони «Дня» писали  про Скоропадського ще в ті «незабутні» часи, коли це могло вартувати кар’єри — і це щонайменше. Така інтелектуальна чесність неодмінно має бути не лише помічена, а й поцінована суспільством. Тому висока нагорода — Корона «Дня» за нонконформізм у науці —  є цілком  заслуженою. Вітаємо трьох шанованих в Україні вчених, удостоєних почесної відзнаки «Дня»!

Ігор СЮНДЮКОВ , «День»
Газета: