Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Задайте тон своєму одягові

19 липня, 1997 - 00:00

Представниці "старої школи" мистецтв гарно вдягатися твердять, що саме взуття є лейтмотивом убрання. Але хоч як вишукано чи модно ви одягнуті, невиразні чи погано дібрані туфлі неминуче "зведуть нанівець" усі враження. І навпаки, вишукане й витончене (або навпаки грубе й визивне) взуття надасть стильності навіть надто простенькій вдяганці. Що ж, хоч нове покоління, зазвичай, бездумно заперечує весь попередній досвід, з цією думкою не можна не погодитися.

Сучасна жінка повинна мати в своєму гардеробі щонайменше три пари взуття на літо. Перша - усіма улюблені босоніжки. Вже сама їхня назва нагадує про "вільності", що допускаються літньої спекотної пори: взуванка з відкритим носком і п'ятою, що її можна носити просто на босу ногу, мов у дитинстві, без будь-яких панчіх. А втім, на відміну від дитячих сандаликів, босоніжки мають і інше призначення. Може ви над цим не замислювалися, але ж це - "декольте" ноги! А отже, воно, як будь-яке декольте, має бути спокусливим. Для жінки, яка носить босоніжки, ретельний догляд за ступнями та педикюр просто необхідні - адже чоловіки спиняють свій погляд на пальцях ніг не рідше, ніж на колінах. Відповідно, й модель ваших босоніжок має бути "сексуальною".

Відмовтеся (якщо можете) від пласких сандалій-"постолів" без підборів. Нинішнього сезону босоніжки неодмінно повинні робити вас на кілька сантиметрів вищими. Провідними є два фасони: вишуканіший - з доволі масивними й високими (часто дуже високими) підборами під відкритою п'ятою і, за контрастом, кількома (а інколи й однією) тоненькими смужками шкіри біля пальців і агресивніший - що "підносить" свою господиню десь на 10 сантиментрів завдяки височезним прямим підборам або платформі, з яскравої лакованої шкіри, неодмінно з відкритою п'ятою, але значно закритіший спереду - такий собі символ жіночої незалежності та сили.

Але хоч як ви любили б свої босоніжки, на жаль, на роботу носити їх не рекомендується. У нас дедалі активніше вводиться європейський стандарт ділового одягу, а він приписує (навіть найспектонішої пори!) туфлі з неодмінно закритим носком і п'ятою. Цьому правилові на Заході підпорядковуються всі без винятку - одна моя знайома, яка побувала в США, розповідала, що бачила в сорокаградусну спеку на вулиці жінку в діловому костюмі і... кросівках. У руках вона несла прозорий кульок, в якому виднілися "човники". Перед входом до офісу вона перезулася...

Отже, для ділового взуття літа не існує: ваші робочі туфлі в червні будуть такими самими, як у вересні. Але якими? По-перше, все-таки, не дуже теплими, по-друге, такими, що не впадають у вічі (ви ж бо прийшли працювати), і по-третє, того кольору, який поєднується з більшістю вашого ділового одягу.

І, зрештою, вечірні туфлі. Для них сезону теж не існує - ви можете прогулятися в них після концерту влітку, і пробігтися від стоянки машин до театрального під'їзду взимку. Для вечірніх черевичків важливе зовсім інше: мода й краса. Що ж, квадратний носок і неправильної форми прямокутні підбори, а також металеві прикраси, як і раніше, у моді. А втім, особливо суворих приписів і щодо цього не існує, то ж ви сміливо можете взути й блискучі туфельки на тонких підборах - тільки підходили б вони до вашого вбрання.

Зоя КОЛОТУШКІНА
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ