Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

Задайте тон своєму одягові

19 липня, 1997 - 00:00

Представниці "старої школи" мистецтв гарно вдягатися твердять, що саме взуття є лейтмотивом убрання. Але хоч як вишукано чи модно ви одягнуті, невиразні чи погано дібрані туфлі неминуче "зведуть нанівець" усі враження. І навпаки, вишукане й витончене (або навпаки грубе й визивне) взуття надасть стильності навіть надто простенькій вдяганці. Що ж, хоч нове покоління, зазвичай, бездумно заперечує весь попередній досвід, з цією думкою не можна не погодитися.

Сучасна жінка повинна мати в своєму гардеробі щонайменше три пари взуття на літо. Перша - усіма улюблені босоніжки. Вже сама їхня назва нагадує про "вільності", що допускаються літньої спекотної пори: взуванка з відкритим носком і п'ятою, що її можна носити просто на босу ногу, мов у дитинстві, без будь-яких панчіх. А втім, на відміну від дитячих сандаликів, босоніжки мають і інше призначення. Може ви над цим не замислювалися, але ж це - "декольте" ноги! А отже, воно, як будь-яке декольте, має бути спокусливим. Для жінки, яка носить босоніжки, ретельний догляд за ступнями та педикюр просто необхідні - адже чоловіки спиняють свій погляд на пальцях ніг не рідше, ніж на колінах. Відповідно, й модель ваших босоніжок має бути "сексуальною".

Відмовтеся (якщо можете) від пласких сандалій-"постолів" без підборів. Нинішнього сезону босоніжки неодмінно повинні робити вас на кілька сантиметрів вищими. Провідними є два фасони: вишуканіший - з доволі масивними й високими (часто дуже високими) підборами під відкритою п'ятою і, за контрастом, кількома (а інколи й однією) тоненькими смужками шкіри біля пальців і агресивніший - що "підносить" свою господиню десь на 10 сантиментрів завдяки височезним прямим підборам або платформі, з яскравої лакованої шкіри, неодмінно з відкритою п'ятою, але значно закритіший спереду - такий собі символ жіночої незалежності та сили.

Але хоч як ви любили б свої босоніжки, на жаль, на роботу носити їх не рекомендується. У нас дедалі активніше вводиться європейський стандарт ділового одягу, а він приписує (навіть найспектонішої пори!) туфлі з неодмінно закритим носком і п'ятою. Цьому правилові на Заході підпорядковуються всі без винятку - одна моя знайома, яка побувала в США, розповідала, що бачила в сорокаградусну спеку на вулиці жінку в діловому костюмі і... кросівках. У руках вона несла прозорий кульок, в якому виднілися "човники". Перед входом до офісу вона перезулася...

Отже, для ділового взуття літа не існує: ваші робочі туфлі в червні будуть такими самими, як у вересні. Але якими? По-перше, все-таки, не дуже теплими, по-друге, такими, що не впадають у вічі (ви ж бо прийшли працювати), і по-третє, того кольору, який поєднується з більшістю вашого ділового одягу.

І, зрештою, вечірні туфлі. Для них сезону теж не існує - ви можете прогулятися в них після концерту влітку, і пробігтися від стоянки машин до театрального під'їзду взимку. Для вечірніх черевичків важливе зовсім інше: мода й краса. Що ж, квадратний носок і неправильної форми прямокутні підбори, а також металеві прикраси, як і раніше, у моді. А втім, особливо суворих приписів і щодо цього не існує, то ж ви сміливо можете взути й блискучі туфельки на тонких підборах - тільки підходили б вони до вашого вбрання.

Зоя КОЛОТУШКІНА
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments