Найспекотніші куточки у пеклі залишені для тих, хто за часів найбільших моральних зламів зберігав нейтралітет.
Данте Аліг'єрі, італійський поет, мислитель, богослов, один з засновників літературної італійської мови, політичний діяч

Єдиним фронтом — за скасування виборів

12 листопада, 2005 - 00:00
У СЕРЕДУ БЛИЗЬКО 30 ТИСЯЧ ЛЮДЕЙ ВИЙШЛИ НА МІТИНГ, ВИМАГАЮЧИ СКАСУВАТИ СФАЛЬСИФІКОВАНІ, НА ЇХНЮ ДУМКУ, РЕЗУЛЬТАТИ ПАРЛАМЕНТСЬКИХ ВИБОРІВ І ВІДПРАВИТИ У ВІДСТАВКУ ПРЕЗИДЕНТА ІЛЬХАМА АЛІЄВА / ФОТО РЕЙТЕР

Завтра азербайджанська опозиція знову вийде на мітинг у Баку, щоб вимагати повторних парламентських виборів. Столична влада дозволила демонстрацію. Тактика влади Азербайджану — дозволяти опозиції проводити всі масові акції без порушення законодавства країни. Про таку позицію вчора заявив журналістам представник адміністрації президента Алі Гасанов. «Думаю, надалі опозиція не вдаватиметься до незаконних акцій, — сказав він. — В опозиції є достатня кількість конструктивних сил. Ми припускаємо, що їхня думка буде вищою за думку радикалів, і вони зможуть закликати своїх прихильників до подальшого конструктивного розвитку суспільства». Гасанов заявив, що чиновники, які допустили порушення під час виборів 6 листопада, обов’язково будуть покарані. Ті, хто допустив серйозні порушення, «будуть притягнуті до кримінальної відповідальності». Працівник президентської адміністрації особливо підкреслив, що винні «порушили розпорядження президента щодо удосконалення виборчої практики».

Стратегія азербайджанської опозиції — об’єднання. У завтрашньому мітингу, крім блоку «Азадлиг», візьмуть участь виборчий блок «Єні Сіясет» («Нова політика») і рух «Національна єдність». Ці три сили заявили про створення Демократичного фронту, мета якого — добитися перевиборів у парламент. Опозиціонери кажуть, що, незважаючи на декларовані заяви, міська влада вибірково підходить до санкціонування мітингів. Вона не дозволила провести демонстрацію сьогодні та 14 листопада.

Лідер партії «Мусават» (блок «Азадлиг») Іса Гамбар підкреслив, що Демократичний фронт вестиме боротьбу виключно мирними методами в рамках законності. За словами Гамбара, фронт відкритий для участі в ньому всіх політичних сил, що поділяють поставлені цілі. 16 листопада в Азербайджані має відбутися форум кандидатів у депутати, які вважають, що в процесі виборів були порушені їхні права.

Тим часом віце-президент Американської ради із зовнішньої політики Ілан Берман заявив у інтерв’ю радіостанції «Німецька хвиля», що «Вашингтон наразі перебуває на роздоріжжі у своєму ставленні до Азербайджану». На думку Бермана, вибори в цій країні «відбулися не без проблем». «У Вашингтоні позитивно сприйняли б демократичну революцію — але водночас це могло б серйозно позначитися на боротьбі з тероризмом і на військових планах Америки. Ми помітили: зміни в керівництві країни — прикладом може бути Киргизстан — не завжди приводять до того, що новий уряд починає встановлювати більш тісні контакти з Вашингтоном», — заявив він. За словами Бермана, «тепер США роблять ставку на те, щоб революції були ініційовані «зверху», тобто щоб необхідні перетворення проводила влада».

Юлія ЗБРИЗСЬКА
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ