…Коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець

Коротко / Планета

11 жовтня, 2012 - 00:00

Меркель пообіцяла Афінам фінансову допомогу для здійснення реформ

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель пообіцяла грецькій владі фінансову підтримку при реалізації реформ у галузі менеджменту в охороні здоров’я і адміністративного управління в регіонах. Йдеться про фінансування двох проектів у рамках ЄС на загальну суму 30 млн євро, повідомила голова німецького уряду після зустрічі з прем’єр-міністром Греції Антонісом Самарасом. Водночас Меркель відзначила великі успіхи уряду в Афінах на шляху реформ, необхідних для продовження міжнародних програм фінансової допомоги. За її словами, темп реформ останнім часом прискорився. Німецький канцлер наголосила, що їй відомо, в яких скрутних умовах перебуває грецьке населення. Вона висловила впевненість, що «важкий» шлях, що на нього стала Греція, приведе до успіху. У свою чергу Антоніс Самарас висловив упевненість, що Єврогрупа допоможе його країні. За його словами, увесь світ розуміє, яку боротьбу веде Греція задля виходу з кризи. Євросоюз і країни єврозони з повагою ставляться до тих жертв, які вимушений приносити грецький народ, і до того, що робить уряд для врегулювання ситуації. «Криза — це наш ворог», — додав Самарас. За його словами, нині важливо досягти намічених цілей і зробити Грецію конкурентоспроможною. Необхідно зробити все, аби надати молоді роботу. Греція має намір виконати всі зобов’язання перед міжнародними кредиторами і зберегти членство в єврозоні, наголосив грецький прем’єр. «Усі, хто поставив ставки проти Греції, програють», — цитує слова Самараса Reuters.

У Ізраїлі оголошено дострокові вибори

«Я дійшов висновку, що неможливо затвердити відповідальний бюджет, і тому благополуччя держави зобов’язує нас оголосити дострокові вибори», — заявив прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху в спеціальному зверненні. За словами глави уряду, він завершив низку консультацій з коаліційними партнерами і дійшов висновку, що вони не готові надати перевагу державним, а не партійним, інтересам. «Так часто буває передвиборчого року, але на тлі світових катаклізмів безвідповідальний бюджет загрожує нам катастрофою. Я не можу цього допустити!», — сказав Нетаньяху. Прем’єр-міністр не назвав точної дати виборів, проте заявив, що вони відбудуться одразу після того, як минуть чотири роки роботи чинного Кнесету. Нинішній глава уряду, рейтинг якого, як і раніше, є високим, сподівається на більше число місць у Кнесеті для своєї партії «Лікуд». У центрі передвиборчої кампанії, вважають місцеві спостерігачі, будуть два питання: ізраїльська економіка і напружені стосунки з Іраном. Ізраїлю для збереження досягнутого, як підкреслив Нетаньяху, потрібно перешкодити Ірану отримати ядерну бомбу, захищати кордони від терору і відстоювати свої інтереси в політичній сфері. Завдання в економічній сфері — уберегти країну від відгомонів європейської кризи і створити нові робочі місця. На час правління кабінету Нетаньяху припав сплеск незадоволення високою вартістю життя.

Лист Ейнштейна про релігію виставлено на аукціоні eBay

Рукописного листа Альберта Ейнштейна, в якому видатний вчений міркує про бога і релігію, було оцінено у 3 мільйони доларів вже через 10 хвилин після початку торгів, повідомляє в середу телеканал CBS News. Лист датується 3 січня 1954 року і адресований німецькому філософові єврейського походження Ерікові Гуткінду з Прінстонського університету. У листі, написаному німецькою, Ейнштейн називає релігію «дитячістю» і ставить під сумнів «винятковість» єврейського народу. Для мене юдаїзм, як і будь-яка інша релігія, є втіленням дитячих забобонів і марновірства. І єврейський народ, до якого я залюбки себе зараховую і чия ментальність мені вельми близька, нічим не відрізняється для мене від інших народів», — йдеться в листі. Ейнштейн написав листа за рік до своєї смерті. У ньому він висловив своє ставлення до ідей, які Гуткінд виклав у своїй книзі «Обери життя: біблійний заклик до протесту», виданій 1952 року. Як відзначають організатори аукціону, ідеї, висловлені в листі, є кульмінацією досліджень найбільш принципових питань буття, вивченню яких вчений присвятив своє життя. Телеканал зазначає, що перша ставка анонімного учасника торгів у кілька разів перевищує суму, за яку листа продали на аукціоні 2008 року, — 404 тис. доларів. Торги завершаться 18 жовтня, взяти участь у них може будь-хто охочий.

Росія відмовилася від програми Нанна-Лугара

Російська влада не має наміру подовжувати термін дії програми Нанна-Лугара, у рамках якої від початку 1990-х на кошти США ліквідовувалися надлишки російських ядерних боєприпасів, утилізувалися застарілі стратегічні ракети, а також знищувалися запаси хімічної та біологічної зброї. Чинність цієї угоди, укладеної 1991 року, подовжували двічі — у 1999 і 2006 роках. Термін нинішніх домовленостей минає у травні 2013 року. «Російська сторона оголосила, що більше не потребує фінансової допомоги США і сама спроможна впоратися із завданнями, що виконуються в рамках програми Нанна-Лугара», — розповіло «Комерсантові», джерело в Держдепі. У свою чергу, в МЗС уточнили, що вважають угоду «дискримінаційною щодо РФ». Окрім того, російська сторона побоюється, що під час реалізації програми американці отримують надто багато «чутливої інформації» про російські озброєння. Питання про долю програми стало ключовим під час нещодавнього візиту до Росії делегації високопосадових представників Конгресу, Держдепу і Пентагону на чолі з сенатором Річардом Лугаром — одним з авторів документа. За офіційними американськими відомостями, на реалізацію програми США виділили близько 8 млрд доларів. На думку експертів, програма Нанна-Лугара відіграла важливу роль у запобіганні розповзанню зброї масового знищення і «відтоку мізків» з території Росії та інших країн колишнього СРСР. На думку співрозмовників «Комерсанта» в Пентагоні, згортання програми погіршить ситуацію в галузі нерозповсюдження ЗМЗ.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ