Найрідкісніша мужність - це мужність думки
Анатоль Франс - французький прозаїк, літературний критик

Коротко / ПЛАНЕТА

18 січня, 2001 - 00:00

Президента Кабілу вбито?

Президента Демократичної Республіки Конго Лорана Кабілу убив його охоронець. Таку інформацію дає Бі-Бі-Сі з посиланням на представника конголезького уряду. За інформацією телеканалу Сі-Ен-Ен, власті країни закликають населення до спокою, однак не підтверджують повідомлення про смерть Кабіли.

Згідно з Бі-Бі-Сі, по телебаченню виступив головнокомандувач країни з вимогою до військових «поважати дисципліну», добиватися спокою й ні в якому разі не відкривати вогонь. Армії наказано не випускати війська з казарм і не реагувати на провокації. В столиці введено комендантську годину. Учора мало відбутися екстрене засідання уряду країни. Глава адміністрації полковник Едді Капенд наказав військам блокувати столичний аеропорт і перекрити річковий кордон із сусіднім Конго. Капенд закликав населення до спокою.

На думку спостерігачів, в країні було здійснено спробу державного перевороту, повідомляє Бі-Бі-Сі. Посол Бельгії в республіці повідомив про те, що в місті не працюють телефони та перервано радіопередачі.

МЗС України у своїй заяві закликає українських громадян утриматися найближчим часом від поїздок у Демократичну Республіку Конго.

Конкорд повертається в небо

Літак Конкорд авіакомпанії Air France отримав дозвіл здійснити політ з Парижа на військову базу поруч із Марселем і назад. У свою чергу, авіакомпанія British Airways почала реконструкцію літаків цієї марки, зміцнюючи їх паливний бак особливою гумою, що використовується в куленепробивних жилетах. Подібні покриття вже використовуються у військовій техніці для того, щоб не допустити витоку палива. Обидві компанії сподіваються відновити польоти Конкордів навесні цього року, але до цього літаки повинні пройти цілий ряд випробувань, що проводяться фахівцями Європейської аерокосмічної групи з метою з’ясувати — чи дійсно реконструкція літаків ефективно забезпечує їх безпеку.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

comments powered by HyperComments