Ніхто так не шанує нашої свободи як Бог. Але ми не маємо відваги бути вільними. Бо бути вільними – це бути відповідальними.
Любомир Гузар, український релігійний діяч, патріарх-предстоятель Української Греко-Католицької Церкви (2001—2011)

Коротко / Планета

21 червня, 2012 - 00:00

Російські кораблі приготувалися до відплиття в Сирію

Загін Військово-морського флоту Росії у складі великих десантних кораблів (ВДК) Чорноморського флоту «Николай Фильченков», «Цезарь Куников» і рятувального буксира «СБ-15» готові до виходу в Середземне море для виконання спеціальних завдань в сирійському порті Тартус. Про це повідомив вчора «Інтерфакс» із посиланням на інформоване джерело. Як повідомляла газета ВЗГЛЯД, напередодні стало відомо, що екіпажам великих десантних кораблів (ВДК) Чорноморського флоту Росії «Николай Фильченков» і «Цезарь Куников» раптово наказали готуватися до виконання завдань із захисту державних інтересів біля берегів Сирії. В п’ятницю NBC із посиланням на джерела в армії США поінформувало, що Росія направила в сирійський порт Тартус військові кораблі для охорони місцевих військових баз. У свою чергу військово-дипломатичне джерело в Москві підтвердило, що «буквально «під парами» для відправлення до берегів Сирії знаходиться один з великих десантних кораблів Чорноморського флоту». «На його борту знаходиться група морських піхотинців Чорноморського флоту, яким поставлено завдання у разі потреби забезпечити захист інфраструктури пункту матеріально-технічного забезпечення ВМФ Росії, який розташований в сирійському порті Тартус», — сказав він. Вже наступного дня CNN із посиланням на Пентагон повідомила, що, згідно отриманих знімків з розвідувальних супутників, до Сирії слідує «Николай Фильченков», який почав завантажуватися в Севастополі ще 7 червня і зараз прямує в Тартус. У Генштабі цю інформацію незабаром спростували.

Ромні назвав Росію «геополітичним суперником»

Кандидат у президенти США від Республіканської партії Мітт Ромні знову розкритикував керівництво Росії. Зокрема, американський політик охарактеризував РФ як «геополітичного суперника» і наголосив, що Москва проводить курс, який «цілком протилежний» політиці США, повідомляє CBS News. «Країна, яка на міжнародній арені постійно встає на нашому шляху, — це Росія. Звичайно, ми не вороги, ми не ведемо бойових дій один проти одного, і це не холодна війна, але немає сумніву, що Росія — наш геополітичний суперник», — заявив Ромні. Зазначимо, що за опитуваннями, рейтинг кандидата практично впритул наближається до рівня народної підтримки чинного президента, і цілком ймовірно, що саме він після листопадових виборів може стати господарем Білого дому на подальші чотири роки. «Я думаю, що це було великою помилкою — здати свої позиції і дозволити їм (РФ) отримати те, що вони мають зараз. Президент виявив надмірну наївність, переставши правильно оцінювати сили», — додав політик, коментуючи, на його думку, дуже м’яку політику президента Барака Обами. Ромні так само поділився своєю оцінкою президента Росії. Відповідаючи на запитання про те, як Володимир Путін ставиться до Обами, він повідомив, що оцінює всіх людей такого рівня як таких, що діють у своїх особистих інтересах, тому якими б політичними і персональними якостями не володів Обама, він ніяк не зможе впливати на Росію. У зв’язку з цим Ромні вважає, що сила — це єдиний інструмент, який може закріплювати успіхи зовнішньої політики США.

Тахрір вимагає парламенту і президента

Сотні демонстрантів зібралися на каїрській площі Тахрір, щоб висловити свою незадоволеність діями Вищої ради збройних сил. Військові, що перебувають при владі, схвалили розпуск парламенту і внесли поправку до Конституції, яка обмежить права майбутнього президента. «Брати-мусульмани» звинувачують військових у перевороті і вимагають для свого кандидата, у перемозі якого не сумніваються, усієї повноти влади. Десятки протестувальників зібралися й біля будівлі парламенту, яку оточили поліція і військові, щоб не пускати депутатів — ісламістів та лібералів. Хоча офіційних результатів виборів ще не оголошено, обидва претенденти на президентське крісло вже проголосили себе переможцями. «У нас є точні цифри, ми впевнені, що наступним президентом Єгипту стане генерал Ахмед Шафік», — заявив представник передвиборного штабу колишнього прем’єра при Мубараку. Тут стверджують, що він набрав 51,5% голосів. «Брати-мусульмани» заявляють, що єгиптяни віддали 52% голосів Мохаммеду Мурсі.

Грецькі партії сформували уряд

Трьом грецьким партіям вдалося домовитися про формування нового уряду країни, повідомив учора лідер лівоцентристської партії «Пасок» Евангелос Венізелос. Таку заяву Венізелос зробив за результатами переговорів з Антонісом Самарасом, лідером партії «Нова демократія», що набрала найбільшу кількість голосів на парламентських виборах минулої неділі. «В Греції є уряд», — сказав він. Деталі укладеної угоди про коаліцію стануть відомі до вечора середи. Очікується, що, окрім правоцентристської «Нової демократії» і лівоцентристської партії «Пасок», в правлячу коаліцію увійде і малочисельна партія «Демократичні ліві сили» (ДІМАР). Лідер ДІМАРа Фотіс Кувеліс заявив, що його партія висловила підтримку коаліції, що формується. Вже з’являються повідомлення про те, що три партії домовилися почати переговори з ЄС про перегляд угоди щодо виділення Афінам екстреного кредиту. Триденний мандат на формування уряду, отриманий лідером партії «Нова демократія», що перемогла на виборах 17 червня, витікає в четвер.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ