Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.
Василь Сухомлинський, український педагог, публіцист, письменник, поет

Коротко / ПЛАНЕТА

5 березня, 2009 - 00:00

Обама роз’яснив свого листа до Медведєва

Президент США Барак Обама заявив, що американські газети неточно передали зміст його послання президентові Росії Дмитру Медведєву. Американський президент підкреслив, що не пропонував відмовитися від розміщення елементів системи протиракетної оборони США в Східній Європі в обмін на сприяння Росії в розв’язанні кризи навколо Ірану. «У листі я сказав лише те, що наскільки ми зменшимо можливості Ірану володіти ядерною зброєю, настільки ми зменшимо необхідність у системі протиракетної оборони», — сказав Обама. За словами американського президента, у своєму листі Дмитру Медведєву він лише підтвердив колишню точку зору США, згідно з якою система ПРО спрямована не проти Росії, а проти загрози з боку Ірану. Однак Обама попередив, що в той час як Сполучені Штати потребують «перезавантаження або перезапуску» своїх відносин із Росією, російські лідери теж мають «зрозуміти наші неослабні зобов’язання щодо незалежності й безпеки таких країн, як Польща або Чехія». Міністр оборони США Роберт Гейтс, у свою чергу, заявив, що лист Медведєву — це «спроба знову розпочати діалог і сказати: ми готові з вами говорити про те, як ми вирішуємо цю проблему [іранської ядерної програми] і як ми рухаємося вперед». Глава Пентагону пояснив, що бачить два варіанти співпраці з Росією. Перший — це спільно переконувати Іран не продовжувати розробку ядерної програми. Другий — повне американсько-російське партнерство.

Названо ймовірний склад уряду Латвії

Новий уряд Латвії складуть п’ять партій: «Новий час» (НЧ), Народна партія (НП), Союз зелених і селян (СЗС), «Батьківщини і Свободі«/ДННЛ і «Громадянський союз» (ГС). Про це повідомив учора номінований президентом Латвії кандидат у прем’єри від НЧ Валдіс Домбровскіс. Портфель міністра фінансів він збирається довірити Ейнару Репші, економіки — Артісу Кампарсу — своїм товаришам по НЧ, сполучень — «батьківщинцеві» Каспару Герхардсу, закордонних справ — «народникові» Марісу Ріекстіньшу, внутрішніх справ — Лінді Мурніеце з НЧ, юстиції — «народникові» Мареку Сегліньшу, землеробства — висунутому СЗС Янісу Дуклавсу, добробуту — представникові СЗС Улдісу Аугулісу, з регіонального розвитку й у справах самоврядувань — «народникові» Едгару Залансу, охорони здоров’я — «народникові» Івару Еглітісу, охорони довкілля — Раймонду Вейонісу з СЗС, освіти — Тетяні Коке, яка теж представляє СЗС. До ранку вчорашнього дня не було визначеності з кандидатурою на посаду міністра оборони. Домбровскіс обрав на неї представника ГС Іманта Ліеде. Офіційного кандидата поки немає на посаду міністра культури — пропозиції очікуються від НП. До правлячої коаліції не увійде Латвійська перша партія/«Латвійський шлях» (ЛПП/ЛП), представлена колишнім прем’єром Іваром Годманісом .

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ