У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український політичний і військовий діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

24 січня, 2008 - 00:00

Права людини у світовому порядку денному

У швейцарському Давосі вчора відкрилася чергова сесія Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ), яка продовжиться з 23 по 27 січня. Участь у форумі візьмуть близько 2,5 тис. делегатів, серед них 27 глав держави, 113 міністрів, 74 топ-менеджера найбільших компаній світу. У числі співголовуючих форуму — екс-прем’єр Великої Британії Тоні Блер і колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер, а також керівники низки найбільших світових компаній і банків. У центрі уваги — світова фінансова криза, зростаюча роль державних інвестиційних фондів і зростання цін на ринку продовольства. У форумі бере участь Президент України Віктор Ющенко, в якого запланована на середу зустріч із державним секретарем США Кондоліззою Райс, а також участь на сесії форуму «Політика у сфері трубопровідного транспорту». Крім того, В. Ющенко братиме участь у сесії засідання форуму, присвяченого темі «Права людини на світовому порядку денному».

Проект резолюції щодо Ірану не містить заходів санкційного характеру

У проекті нової резолюції Ради Безпеки ООН, що стосується іранської ядерної програми, «передбачені додаткові заходи впливу на Іран, але вони не носять жорсткого санкційного характеру», заявив голова російського МЗС Сергій Лавров. Раніше міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер повідомив, що в ході минулих у Берліні переговорів із головами МЗС США, Великої Британії, Франції, Китаю й Росії укладена угода з проекту нової резолюції, яка передбачає посилення санкцій щодо Ірану. За словами представника США, резолюція, що буде прийнята після остаточного обговорення сторонами, посилить існуючі санкції і «введе в них нові елементи». «США дуже задоволені. Це буде нагадуванням Ірану про те, що його дії не отримують схвалення. У цьому солідарні шість держав», — заявив представник американської делегації. Тим часом Лавров зазначив, що передбачені в резолюції додаткові заходи «сформульовані у вигляді закликів у основному до всіх країн виявляти пильність під час розвитку різних зв’язків з Іраном для того, щоб не допускати яких-небудь порушень режиму нерозповсюдження».

Між Газою та Єгиптом висаджена в повітря стіна

Палестинські бойовики в середу вранці пробили за допомогою вибухівки кілька проходів у стіні, що відділяє Сектор Газу від Єгипту, повідомив РIА «Новинам» очевидець. На територію Єгипту, за його словами, проникли десятки жителів блокованого анклаву, незважаючи на спроби протидії з боку єгипетських прикордонників. Палестинська влада за останні дні неодноразово зверталася до керівництва Єгипту з проханням відкрити кордон, щоб полегшити становище обложеної Гази. За умовами міжнародних угод, робота КПП «Рафах», що зв’язує Єгипет і Сектор Газу, можлива тільки з санкції ізраїльтян і за участю групи міжнародних спостерігачів.

Газета: 
Рубрика: